Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem matek érettségin?

Mi lesz velem matek érettségin?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem értettem ehhez a tantárgyhoz.Mindig egy kettessel átestem valahogy. Járok különtanárhoz,de így se nagyon megy.Előző évi matek érettségi feladatokhoz alig tudok hozzászólni.Az első részhez még talán de a másik két rész az teljes sötétség.Más tantárgyból nem lesz problémám,abból 4-es 5-ös vagyok,de a matekkal nem tudom mi lesz. Próbálok egyedül is készülni,de egyszerűen megakadom a feladatnál és nem tudok továbbmenni.

2018. ápr. 8. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Ha sikerül beszerezned egy orvosi igazolást arról, hogy diszkalkuliás vagy, akkor felmentenek.
2018. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akik eljutnak érettségiig, azoknak a 95% át is megy rajta. Sokkal könnyebb ott elérni az elégséges szintet, mint évközben. Ha egyetlen számolást sem végzel el, csak kiírod a függvénytáblázatból az oda tartozó részeket és megpróbálsz azokkal kezdeni valamit, már akkor majdnem meg is van a kettes. Ha az elején sikerül megoldani 2-3 feladatot, akkor szinte biztos hogy nem lesz elégtelen.

(Feleségem matektanár általánosban. Tavaly előtt a hetedikesekkel megíratott egy érettségi feladatsort csak kíváncsiságképpen, de előtte elmondta nekik hogyan álljanak hozzá. 17-ből 15-nek meg lett a 25%, holott alig volt benne olyan feladat, amit meg tudtak volna, mert még nem tanulták őket.)

2018. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez elég furcsa, hogy minden tárgyból 4-5-ös vagy, matekból meg éppen csak kettes. Nálunk amúgy azt tanácsolta a matektanár, hogy inkább bukjon meg az ember írásbelin, mert szóbelin hármasra is felhúzhatja magát az illető (volt rá példa). Amúgy én nem is készültem az érettségire, nem ismételtem semmit, bár év közben mindig tanultam a tz-kre (előtte lévő nap :D) 4-5 voltam, az érettségim 4-es lett, amit a négyjegyűnek meg a menő számológépemnek (törtet meg mindent be lehet írni :D) köszönök leginkább. Nálunk amúgy érdekesmód nem sokat segített az, ha magántanárhoz járt valaki, nekem eszembe se volt mondjuk, mert autodidakta lélek vagyok eléggé. Mindig úgy tanultam, hogy újracsináltam azokat a feladatokat, amiket vettünk órán, meg ami házi volt, és addig csinálgattam meg agyaltam, míg rá nem jöttem a logikájára a feladatnak. Egyik osztálytársnőm még anno számozgatta is a lépéseket. :D
2018. ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül nem buktam meg :)
2018. jún. 6. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!