Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános iskolában nektek...

Általános iskolában nektek megadták arra az engedélyt, hogy tanév végén az utolsó 2 hétre nyaralásra elkérd a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Az iskolai jegyek május végéig le lesznek zárva, júniusban már nem akarom bevinni a gyereket az iskolába és egyik héten el is utaznánk. Nektek adtak ilyesmire engedélyt?

2018. ápr. 12. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Gimiben az egyik osztálytársam ment el mindig 1 hónapra nyaralni. Vagyis inkább telelni, mert januárban ment. Ezek alapján szerintem nem lesz probléma.
2018. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tavaly is megadták. :)
2018. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, aranyosak vagytok!
2018. ápr. 12. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nyolcadik osztályban az utolsó előtti héten (június elején) volt egy matekvizsga és csak ezután zártak le bennünket. Utána az utolsó héten volt láblógatás.

Nálunk nem engedtek el senkit míg le nem vizsgázott.

XIII.ker.

2018. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egy napra sem engedtek el senkit hivatalos igazolás nélkül. Valamilyen szinten jogos, azért 2 hétre csak úgy kivenni valakit, mert nincs kedvünk bevinni, meg pont akkor akarunk nyaralni menni... hát azért na, ennyi erővel akkor a többiek meg otthon maradhatnának az utolsó két hétben, hiszen ha egynek nem kell bemenni, akkor nekik miért?
2018. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem tanév végén, hanem januárban kértem el a lányomat plusz 2 hétre a téliszünet után, és ezt egymást követő 2 évben is engedték. írtam egy hivatalos levelet az igazgatónak, hogy családi okok miatt szeretném elkérni. Egyébként Olaszországba utazott egy hónapra.
2018. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nálunk síelni is simán elengedtek más gyerekeket 1 hétre, 10 napra év közben.
2018. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk azért még általánosban az utolsó előtti héten bőven osztályozzák a kétesre állókat, de egy-egy dolgozat is előfordulhat. Utolsó héten már nem. Gimnáziumban május végéig lezárnak, az más.

Nálunk általánosban elengedik egy hétre a gyereket utazás miatt, főleg sí szokott lenni. Év végén nem jellemző hogy bárkit is kikérnek. Én csak amiatt hogy már otthon legyen nem kérném ki, a suli tart amíg tart. Utazás miatt viszont simán kikérném 😉

2018. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az iskola weblapján fent van hogy kötelező lezárni a jegyeket május végéig, szóval szó sincs arról, hogy júniusban bármiféle osztályzás lenne, tavaly sem volt!


Valaki írta, hogy ezen az alapon mindenki otthon maradhatna, mert nyaralni akar menni. Vannak szülők, akik örülnek, hogy a gyerek június közepéig iskolában van, mert nincs aki vigyázzon rá, és van olyan, mint mi, akinek ez már inkább rossz mint jó.

2018. ápr. 18. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!