Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak, hogy azt ne...

Hogyan tanuljak, hogy azt ne felejtsem el?

Figyelt kérdés
Na szóval,kb 2 hónap van hátra az érettségiig,és mivel Erdélyben élek sajnos román nyelvből is érettségiznem kell.A 3.tételben egy tanult leckét kérnek minimum 400 szavas terjedelemben. Összesen kb 18-20 lecke van,ezekből eddig tudok 5-t,most tanulom a hatodikat. Az a szomorú helyzet,hogy a napokban jöttem rá,hogy amit megtanulok pár nap múlva el is felejtem. Kétségbe vagyok esve,hogy így nincs értelme megtanulnom a leckéket,mert amikor eljön az idő,egyre se fogok emlékezni. Gondoltam,hogy 2-3 hetente az összeset átismételem,de az a helyzet állt fenn,hogy amikor az 5.lecke végére értem kb 100-150 szavat tudtam az első leckéből. Tudnátok adni pár tanácsot/tippet amelyek nektek beváltak?:( Esetleg van még valaki aki hasonló helyzetben volt/van? Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

2018. ápr. 15. 13:44
 1/4 anonim válasza:
Újra kell tanulnod őket. Azt tudnám javasolni, hogy készíts hangfelvételt, amikbe felmondod a leckéket, és azokat hallgatgasd. Így jobban rögzül a tudatalattiba is, és kevésbé "megerőltető" tanulási módszer, mint olvasni.
2018. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben,megpróbálom,sajnos az újratanulással az a gond,hogy amint említettem 1-2 nap után már csak 30-40%-ra emlékszem a tanultaknak :(
2018. ápr. 16. 20:53
 3/4 anonim válasza:

En ugy csinaltam, hogy minden nap elolvastam tobbszor a szovegeket, es ugy probaltam megjegyezni. Sikerult, romanbol megkaptam az atmeno jegyet, igaz szerencsem is volt.

Amugy en is erdelyi vagyok.

22/f

2018. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én naponta 1-2 tételt vettem át, bekezdésenként, szinte szó szerint tanultam meg. Mindegyik tételhez társítottam egy színt is, nekem ez sokat segített.

Olvasgatással nem maradt meg minden lényeges pont. 9 fölötti jegyet kaptam ezzel a módszerrel.

2018. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!