Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szavakat hogy tanuljak...

Német szavakat hogy tanuljak meg úgy hogy ne felejtsem el őket?

Figyelt kérdés
9. Osztályba járok és az angol mellett németet tanulok immáron 9 éve. A nyelvtanulásban nálam soha nem a nyelvtan okozta a nehézségeket, hanem a szavaj megjegyzése hosszútávon. Az a problémám hogy a szavakat nem tudom megjegyezni. Tudom őket egy-két napig vagy hétig aztán legközelebb ha találkozok vele akkor csak azt tudom hogy ezt mar tanultam vagy ismerős, de hogy mit jelent vagy bármi.. Arról már fogalmam sincs. Idő arra nincsen hogy mindenszót egy hétig tanuljak. Vannak olyan szavak amiket már több milliószor megtanultam, de annyiszor el is felejtem, pedig alap szó. Hogy tudnám úgy megjegyezni, mint pl. a Mutter-t Vater-t? Erre van valami módszer? Én mindig hangosan tanulok mindent. Ez be is vált csak a szó tanulásnál nem. Próbálom úgy tanulni hogy ne azt jegyezzem meg hogy hol van a lapon, ugyanis sokszor bele esek ebbe a hibába. Jövőre szeretnék előre hozottan érettségizni majd a nyelvvizsgát letenni, de még kell a szókincsemet bővíteni, csak úgy nincs sok értelme ha elfelejtem addigra.
2017. márc. 1. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Használj szókártyákat. A szavakat ne önmagukban próbáld megtanulni, hanem egy-egy példamondattal.

Sajnos muszáj időt találnod rá, hogy minden szót egy hétig tanulj, ellenkező esetben el fogod őket felejteni. De nem az adott szót ismételgetve kell fel alá járkálnod egy héten át, hanem rendszeresen át kell ismételned a szavakat. Átolvasni a példamondatokat, vagy akár a tankönyvi szövegeket.

Persze bármilyen olvasás megfelel, csak akkor nem célzottan az adott szókészletet frissíted, hanem általánosságban a szókincsedet.

Próbáld ki a Quizlet programot (ingyenes, on-line elérhető), ott saját magadnak állíthatod össze a gyakorlandó anyagot.

2017. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válszaod!!:)
2017. márc. 3. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!