Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha otthon aláírtam a 'rönkhöz...

Ha otthon aláírtam a 'rönkhöz kötés' szerződést, akkor hogy hajtják be rajtam, ha külföldre költözöm?

Figyelt kérdés

Nos, aláírtam. Pont abban az évben, mikor bejött, azaz a képzési idő kétszeresét. S ugye ha nem töltöm ki, akkor vissza kell fizetnem.

Na már most én per pill külföldön élek, tanulok (mester diploma, utána Phd), de még nem jelentkeztem ki hazai lakcímemről. Pár napja jött csak ez a gondolat (egyik ismerősöm mondta éppen, hogy neki is alá kellett írnia, mert most kezdett otthon, blabla), hogy külföldre telepedés esetén ez hogy is történhet meg?

Mikor megszüntetem magyar számlám, kijelentkezek magyar lakcímemről, akkor 'behajtják' azt az összeget, vagy csak az új ország béli 'lakcímkártyám' kérik el, s jegyzik fel? Esetleg felveszik a kapcsolatot a helyi adóhatósággal? Tényleg érdekel (nem mintha nem akarnám visszafizetni ha letelik az időszak, csak kíváncsi lettem)


2018. ápr. 20. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Röghöz kötés van, rönkhöz kötésnek a világon semmi értelme.
2018. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pardon, elírtam, és google-al javítottam (jobb klikk, kiválasztás; ezek szerint rosszra kattintottam :D)


Persze röghöz kötésre gondoltam, nem rönkhöz... de ne akadjunk fenn egy ilyen elgépelésen, inkább válaszolni tessen'

2018. ápr. 20. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyi adóhatósággal meg a bankoddal felveszik a kapcsolatot és ha nem fizetsz magadtól le tudnak tiltani a fizudból egy részt így is. EU-n kívül macerásabb a dolog, de így is be tudnak hajtani követeléseket, nem mondanak le róla csak mert külföldre költöztél.
2018. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vodafonelive ***** válasza:

Én is 2012-ben kezdtem az alapképzést és tavaly fejeztem be. Már akkor úgy volt, hogy 20 éven belül kell leadolgozni plusz nem kell a kétszeresét, mivel enyhítettek a dolgokon és csak a képzési idővel megeggyező féléveket kell ledolgozni.

Behajtani nem tudom hogyan fogják, de több, mint 1 millió forintot diplomás ként azért elég hamar ki lehet pengetni.

2018. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Félreértetek, nem is megúszni akarom, csak kíváncsi lettem. Igazából itt kint az 2 hónap alatt meg lesz, nem is tartok attól.


Előzőnek:

En is 2012-ben kezdtem, s van egy rossz hírem. Az enyhítés csak 2013tól lépett érvénybe. Mi, 2012-ben kezdők a képzési idő kétszerese (vagy 1.5?) szerződést írtunk alá, így ha nem írattak alá veled módosított szerződést (hát, velünk nem), akkor nekünk, 2012-eseknek nem az enyhített szabályokat kell teljesítenünk

2018. ápr. 22. 11:53
 6/6 Vodafonelive ***** válasza:

Nem irattak alá velem. Az a probléma, hogy mi vagyunk ebben az egészben a “kezdőcsomag”. Arról nem beszélve, hogy aki a képzési idő 1,5x-esénél nem teljesíti a diploma meglétét(ehhez a nyelvvizsga is beletartozik), annak szintén vissza kell fizetni a fele vagy a teljes tandíjat.

Nem láttam és nem is olvastam a neten, hogy valaki emiatt panaszkodna, lehet még csak lappang a dolog a visszafizetésről. :D

2018. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!