Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell novellát elemezni?

Hogyan kell novellát elemezni?

Figyelt kérdés

A problémàm inkább az, hogy nem tudom, hogy hogyan kéne azt úgy felépíteni, hogy azzal egy jó pontot érjek el az érettségin. A tanárunk nem veszi komolyan ezt az egészet😭😭😭 de én meg szeretném... azt nem èrtem, hogy mit írjak az íróról?!?! (De ha nem ismerem?!?!) Milyen íróktól szoktak leginkább művek lenni?!?! Meg konkrétan mit kell feltétlen beleírni?!?!?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!😊



2018. ápr. 25. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Az íróról semmit sem kell írni, csak magát a művet kell elemezned. Mivel ez minden műnél más és más, így nem tudok konkrét dolgokat mondani, pláne ha minél elvontabb, annál inkább "magyarra" kell fordítani.. Plusz nekem a tanárnőm tanított meg rendesen elemezni, nélküle szerintem bukta lett volna. :D Ezt nem lehet bemagolni, gyakorolni kell, hogy kiderüljön mi megy, mi nem, a hibákat kijavítani és persze a helyesírás iszonyatosan fontos!!!
2018. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. ápr. 30. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!