Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Novellát, vagy verset elemezni...

Novellát, vagy verset elemezni érdemesebb magyar érettségin? És ha nem ismerem a szerzőt, akkor mit írjak bevezetésnek?

Figyelt kérdés
Az elbeszélést pedig ugyanúgy kell elemezni, mint a novellát?
2015. máj. 2. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érvelni a legjobb.
2015. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mű értelmezésnél vagy novella vagy vers lesz, nem fogsz tudni választani.

Érvelni jobb, ha van saját véleményed meg kicsit tájékozott vagy, de én is most érettségizem, van aki tényleg nem tud kinyögni két sort, pedig elég jó gimnáziumban tanulunk...

2015. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az érvelésről minket lebeszélt a magyar tanárunk, és én is úgy gondolom, hogy nem rendelkezem olyan mennyiségű és minőségű olvasmányélménnyel, hogy érdemben tudjak oldalakon keresztül érvelni. Pedig én is azt választanám legszívesebben, de nem tudnék oldalakon keresztül érvelni, úgy hogy az jó is legyen. Mert az nem érvelés, hogy leírom, hogy szerintem, meg én ezt gondolom... Verset elemezni sosem tudtam igazán, úgyhogy ha novella/ elbeszélés helyett az lesz, akkor szívás.
2015. máj. 2. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 5ösre elemeztem novellát. A bevezetésbe a mű megírásának körülményeit kell írni. Az akkor uralkodó stílusról, épp háború volt-e stb... Igazából pár törtênelmes gondolat kell tele rizaával.

Nekünk mondta a tanárnő, hogy novellát válasszunk, mert a tapasztalata az, hogy mindenki érvelni akar,mert könnyűnek tűnik, és elrontják.

2015. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!