Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen átlagra hogy adhat kettest?

Ilyen átlagra hogy adhat kettest?

Figyelt kérdés

Egyik tanárunk mondta, hogy ne lepődjünk meg az évvégi jegyeken, mert ő a második félévet jobban nézi.

Hát nézem az elektronikus naplót, lezárt kettesre...

Ilyen jegyeim vannak amúgy:

Első félév: 5,5,4,4,3

Második félév: 1,3,2

Ennek az átlaga 3,375.

Oké, hogy a második félév átlaga kereken kettes, de azért az első félévet se kéne figyelmen kívül hagyni.


2018. ápr. 27. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te most érettségizel? Ez érettségi tárgy? Beleszámít a felvételibe? Ha van jelentősége, fordulj az osztályfőnökhöz, mert az évvégi jegy egész évi, nem második félévi. Ha nem fontos tantárgy, akkor meg tök mindegy, fél év múlva már azt se fogod tudni, hanyast kaptál.
2018. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szernitem hármást kéne kapnod (gondolom félkor négyes voltál). Most vagy végzős, azért zártak már le?


Amúgy vagy ilyen szabály a köznevelési törvényben, hogy a nevelőtestület megváltoztathatka a jegyet, ha tanár nem tudja jól megindokolni miért ad rossz jegyet:


"Abban az esetben, ha az év végi osztályzat a tanuló hátrányára lényegesen eltér a tanítási év közben adott érdemjegyek átlagától, a nevelőtestület felhívja az érdekelt pedagógust, hogy adjon tájékoztatást ennek okáról, és indokolt esetben változtassa meg döntését. Ha a pedagógus nem változtatja meg döntését, és a nevelőtestület ennek indokaival nem ért egyet, az osztályzatot az évközi érdemjegyek alapján a tanuló javára módosítja."

2018. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Érettségi utáni 2 éves képzésen vagyok, most fogok vizsgázni és ez is vizsga tantárgy. Nem a legfontosabb, és nem is szeretnék továbbtanulni, de akkor is csak rosszul mutat a bizonyítványomban és zavar.
2018. ápr. 27. 11:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel a bizonyítványod! Ne foglalkozzál már egy osztályzattal szakképzésen 20 évesen!
2018. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem a legfontosabb, csak szimplán zavar. De amúgy tavaly kerestem egy gyakorlati helyet (nem kötelező ezen a szakon a gyakorlat) és képzeld, megnézte a főnök a bizonyítványomat.

De ha szerinted kicsinyes vagyok, hát ez van.

2018. ápr. 27. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nagyon nem fair, de kérdés, mennyire érdemes kihúznod a gyufát nála a vizsga előtt:( - mondjuk min. odamennék hozzá és udvariasan megkérdezném, javíthatnék-e még.
2018. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
böhm bandi te vagy az?
2018. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudom 2 jeggyel adhat rosszabbat belátása szerint, de ha oda mész és megkéred illedelmesen, hogy javíthass abból nem lehet gáz. Egyébként tényleg felesleges aggódni, én se tanultam évközbe csak annyit, hogy ne bukjak meg, mert volt mivel foglalkozni. Vizsgára felkészültem és kaptam egy 5-ös bizonyítványt.
2018. máj. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!