Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri orvosnak tanulni...

Megéri orvosnak tanulni manapság? Mennyit keres egy orvos? Milyen az életük az orvosoknak? 16/l

Figyelt kérdés

Egészségügyi iskolában tanulok (9.-es vagyok) szociális gondozó és ápoló szakon, aztán majd maradok majd még + 2 évet, hogy érettségit szerezzek. Na de, én nem szoc ápoló és gondozó szeretnék lenni. Előző évemben egy másik iskolában már megcsináltam a 9.-et + a nyári gyakorlatot, csak ott a drága osztálytársak leamortizáltak lelkileg, és egy másik dolog miatt (nem azért mert buktam) a mostani iskolámban kezdtem megint a kilencediket.

Eredeti terveim szerint, mivel óvodás korom óta mindenki mondja, masszőrnek tanulnék azután, hogy megvan az érettségim és az OKJ szoc. gondozó és ápolóm, mert ezzel mindenhol találok munkát. Viszont mivel ez sem lenne lehetetlen, az orvosi is átfutott néhányszor az agyamon, és nem csak azért mert milyen szipi szuper, hogy doktornak mondhatom magam. Van erre még néhány évem, hogy eldöntsem, mit szeretnék csinálni, de úgy vagyok vele, hogy nem akkor akarom sebtében kitalálni, mit kezdjek az életemmel, inkább elkezdem most, aztán maximum addigra teljes képem lesz, addig is pedig van hajtóerőm.



2018. ápr. 28. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én ma újra kezdhetném, orvosnak tanulnék.
2018. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Orvosnak mindig megéri tanulni.

Tipikusan az a munka, ami örökké kelleni fog, bárhol.

Jól keresnek, még idehaza is sokaknak megvan a nettó 500-600,pedig ez csak vidéki kórház, akiket ismerek.


Az életük? Az inkább személyfüggő és attól is függ, hogy pontosan milyen orvos akarsz lenni.


Megjegyezném, hogy orvosira brutál nehéz bejutni és még nehezebb elvégezni. :)

Emelt biosz és kémia érettségi kell, + bitang nagy kitartás az egyetemhez, ami 6 éves és még ott nem is végeztél.

2018. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Orvosnak lenni mindig megéri, én is így gondolom. De csak akkor, ha van benned kellő elszántság és hajlandó vagy közel 10 évig éjjel-nappal kidolgozni és tanulni a beled a sikerért. Mert nem sétagalopp. Több ismerősöm is járt orvosira, bátran állíthatom, hogy fizikailag és mentálisan az egyik legkeményebb dolog elvégezni és utána szakosodni valamire. Ha nem elég erős a motivációd, ki fogsz bukni a közepén, és akkor nem érte meg. Csak az idő ment el a próbálkozással.
2018. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakorvosjelölt vagyok, 2,5 éve dolgozom, még ugyanennyi van a szakvizsgáig. Mikor kezdtem, akkor 135 ezer forint volt a havi nettóm, az idei fizetésemeléssel lett nettó 167 ezer. Ehhez jön hozzá az ügyeleti bér, ami nem egységes, intézményfüggő, hogy hol mennyit adnak. Átlagban 5 ügyeletet viszek, ebből kettő-három hétvége, így összesen nettó 330 ezer körül kapok mostanában. Igazából ez így elég soknak hangzik, de ha kiszámolom, hogy ez milyen órabért jelent...hát érdekes.

Februárban pl. összesen 224 órát dolgoztam, ebből 88 óra ügyelet, tehát átlagos órabérnek nettó 1473 forint jön ki.


Az orvoslásban az a jó, hogy mindig lesz munkánk, mert orvosokra mindig lesz szükség, van előrelépési lehetőség. A hátránya, hogy ügyelni szinte mindenhol kell, ami azért elég rendesen megborítja az ember ritmusát, bazi nagy felelősség, sok túlóra, amiért nem fizet senki stb.


Én mondjuk nem bántam meg, szeretem a munkám a szarságok ellenére is.

2018. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 év orvosi egyetem után 1500.-t kapni elég szánalmas dolog. Ennek duplájáért szórólapoztam.
2018. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó tanuló vagy?
2018. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szakorvosként 3,5m szakosodás nélkül 800k
2023. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!