Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű angol érettségiér...

Emelt szintű angol érettségiért 50pont középfokú nyelvvizsgáért 28pont?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa kérdés, de ezt most tényleg nem értem.

Ugye azzal tisztában vagyok, hogy a középfokú komplex nyelvvizsga 28 pontot ér, az emelt szintű angol érettségi pedig 50 plusz pontot, amennyiben elérem a 45%-ot.

Azt is tudom, hogyha megkapom a +50pontot az emelt érettségire, akkor azzal kiütöttem a +28 pontot.

Na de....írogattam be a felvi-re mindenhogy az eredményeim, hogy ha jól avagy rosszul sikerülne a jövöheti emelt angolom, akkor mik az esélyeim a bejutásra.

Tavaly érettségiztem, így minden eredményem már fix, csak egy emelt angolt csinálok most.

Az általam választott szak megkövetel 1 emelt szintű érettségit, én az angolt választottam. Legjobb lenne, ha meglenne a 45% mert akkor tuti +50 pont. Viszont itt jön amit nem értek. Kipróbáltam úgy, hogy beírtam, hogy csak 44% az angol emelt, amire már nem jár a +50. Arra számítottam, hogy 50ponttal kevesebb lesz a végeredmény, de nem, mert ebben az esetben figyelembe vette a +28 pontos nyelvizsgámat.

Ez tényleg ígyvan? Hogyha nem sikerül a 45% és elesek a +50ponttól, de továbbra is az emelt angol eredményem számít mert az egyetem megköveteli, akkor figyelembe veszik a nyelvvizsgámat?

Én ezt nem akarok elhinni, de jó lenne, ha így lenne!:)


2018. ápr. 30. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ha elesel a +50 ponttól a rossz eredmény miatt, akkor számításba veszik a középfokú nyelvvizsgádat, és megkapod az amiatt járó pluszpontokat.


De nyugi, tuti nem lesz ilyen rossz eredményed, gondolom nem a semmire kaptad a középfokú nyelvvizsgát :D

2018. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!:)

Hát remélem nem lesz ennyire rossz, átlagosan 60-70% közöttire írom az írásbeliket itthon, de na, készüljünk fel a legrosszabbra....

2018. máj. 1. 00:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyelvvizsga nehezebb mint az emelt, úgyhogy ne aggódj, simán lesz az 60+% is!:D
2018. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én úgy jártam az emelt angollal, hogy meglett vele a nyelvvizsgám, de pontszámitásba meg jobban jártam azzal ha a középszintű angol érettségimet duplázom. Amúgy azért azt a 45%-ot könnyű elérni szerintem, én nem készültem rá borzalmasan sokat plusz szóbelin nagyon izgultam és összevissza makogtam de meglett a 60%.
2018. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!