Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem tudom, mit akarok az...

Ha nem tudom, mit akarok az élettől, érdemes pszichológushoz mennem?

Figyelt kérdés

24/l vagyok. Az a helyzet, hogy a szüleim korán elváltak, pokol volt az életem egészen addig, ameddig el nem költöztem. Megcsináltam egy főiskolát. Most egy szolgálati lakásban lakom havi ötezer forintért, van munkahelyem. Párkapcsolatom nincs, barátaim vannak.


Az a baj, hogy úgy érzem, hogy én csak elmenekültem otthonról a múétbéli fájdalmak elől, meg a teher elől. Ezeket azóta sem tudtam feldolgozni, nagyon sokszor előjönnek, nem mutatom ki, de belül iszonyatosan örlődöm. Nagyon érzékeny, határozatlan, sérülékeny lelkű, könnyen megbántható, szeretetéhes ember lettem. A pasik ezek miatt kihasználtak, én meg hagytam magam. Nem teljesen a szakmámban dolgozom. Halogatom a dolgaimat. Az érzéseim vezérelnek, és tönkretesznek, nem tudok ésszel élni.


Elhatároztam, hogy edzeni járok, hogy megcsinálom a jogsit, nyelvvizsgát és még tovább tanulok.


Önbizalmam az nincs sajnos, pedig nem vagyok ronda. Értelmes is vagyok.


Nem tudom, hogy a pszichológus tudna e segíteni. Egyszer már voltam egynél, de csak kibeszéltem magam. Az úgy érzem segített. Sokat foglalkozom önismerettel, ezért újat nem nagyon tudnak mondani. Én ezért nem nagyon akarok kidpbni kemény pénzeket.


2018. máj. 1. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mennyel el mert ez egy kicsit depressziónak tűnik nem hiszem h olyan mély de benne van ez a hatarozatlan élek is meg nem is csalodottsag. Fiatal vagy biztos vagyok benne hogy tudna segiteni egy jobb uton elinditani hogy elerd azokat amiket szeretnel. De ez hoszszú folyamat tehat ne ijedj meg hogyha egy ket alkalom utan nem tapasztalsz csodat, hanem rendszeresen kell jarni es szerintem 1 even belul helyre lehet ezt hozni. Biztos vagyok benne hogy mar az sokat erne h neki kitudnad beszelni azokat a dolgokat amin őrlődsz.
2018. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Sokat foglalkozom önismerettel, ezért újat nemigen tudnak mondani."


Ha egyedül menne, nem tartanál itt, ahol.

Első lépés beismerni, hogy gond van és segítség kell.

Ha beteg leszel, orvoshoz mész. Akkor is, ha sok orvosi irodalmat olvasol. Mert magadat műteni nem tudod.

A lélek is ilyen. Csak azokat a kérdéseket teszed fel magadnak, amire képes vagy, amire rálátsz. Ami a Johari ablakodban a számodra látható helyen van.

Kidobni a pénzt? Igen, a segítség is pénzbe kerül. Mi nem? De magadba fekteted, így ez olyan, szerintem, mint lázcsillapítót vásárolni, ha kell. Befektetés.

2018. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság, lehet, hogy sokat olvasok, sokat tudok, de nem eleget ahhoz, hogy változzak. :)
2018. máj. 1. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

És ha a múlt helyett a jövőre koncentrálnál?

Ha pszichológus helyett coach-hoz mennél, aki előre segít tervezni? (Most nem a noname minden bokorban termő önjelölt coachokra gondolok, hanem szakemberre.)

2018. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a jövőre szeretnék koncentrálni, csak engem hátráltat a múlt, és ameddig így van, addig nem tudok továbblépni szerintem :/
2018. máj. 1. 11:35
 6/6 Ricsee30 válasza:
Szia! Ez a problémád idő közben, hogy alakult? :)
2021. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!