Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha fordító akarok lenni,...

Ha fordító akarok lenni, érdemes két alapképzést is végeznem? Milyen annak a munkaadói megítélése, aki elvégez egy második alapképzést?

Figyelt kérdés

Alapvetően a gazdasági fordítás érdekel, és az EU-ban szeretnék dolgozni. Az egyik lehetőség az, hogy anglisztika+másik nyelv minor után tolmács-fordító MA-ra megyek, vagy elvégzek egy gazdasági szakfordító szakirányú továbbképzést, de így nem tudom, nyelvszakos diplomával lenne-e kellő hátterem a gazdasági fordításhoz.(Bár tudok több bölcsész ismerősről, aki az EU-ban fordít gazdaságiés jogi szövegeket, és teljesen jól csinálja).


Az anglisztikát mindenképp elvégezném, ez alap, nem vagyok lebeszélhető:)


A másik opció az az, hogy anglisztika mellett levelezőn/után elvégzek pl. egy nemzetközi gazdálkodás alapképzést fordítói speccel a BGF-en, ami ugyebár adna jó gazdasági szókincs-tudást. Bár anyira nem vonz a közgazdász pálya, tehát alapvetően a fordítás és a diplomácia érdekel, de szerintem ez jól konvertálható lenne, és több lábon is állnék. E két alapképzés talán már elég is lenne a zsakmában vaó elhelyezkedéshez, de erre még jöhetne egy fordító MA/szakirányú tk.


Még egy kérdés: Mi a tapasztalatotok a gazd.-társadalomtudományi szakfordító szakirányú képzésekkel? Sok egyetemen van ilyen; bármilyen alapképzés jó hozzá. Hivatalosan fordító leszel utána, de vajon fölér-e egy fordító MA-val? Illetve van-e kellő hangsúly a gazdasági szókincsen (nem szeretném, hogy egy gazdasági alapképzéses, akinek ugye szaknyelvi nyelvvizsgája van, jobb szókinccsel rendelkezzen nálam.)


Egyáltalán hogy venné ki magát a munkaadóknál egy második alapképzés?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. aug. 27. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szakirányú továbbképzések mesterképzés után kezdhetők el, így lényegében irreleváns az a kérdés, fölér-e egy fordító MA-val a gazdaság és társ.tudományi szakfordító képzés.


Egyébként szerintem felesleges két alapképzést elvégezned, elég a nyelvszak, utána a fordító MA és utána a specifikus szakosodás. A gazdasági dolgokat időközben, önerőből is meg tudod tanulni, hiszen neked annyira nem kell tudnod, mint egy gazdasági diplomával rendelkezőnek, az alapokat anélkül is el tudod sajátítani.

2015. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. aug. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!