Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogászok! Megbántátok hogy...

Jogászok! Megbántátok hogy jogot tanultok/ill jogot végeztetek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megmondani.

Rengeteget tanultam, hogy legyen egy jó munkám (nincs irreális elvárásom, egyszerűen csak egy normális fizetést akarok (150-200e körül), de nem nagyon akar összejönni.


Az egyetem után természetesen 3 év gyakorlatot lehúztam, havi 85e-ért, mert máskülönben még tanácsadónak sem vesznek fel.

Szakosodtam, mert muszáj volt. (1,5 év, félévente 200e) Most ott tartok, hogy egy cégnél dolgozik mint szakjogász, havi 90ért. Ülsz az asztal előtt, és a szakjogi dolgokat véleményezed, ergo dögunalmas, kreativitás nincs benne, egyszerűen monoton. Bár én még jól jártam, mert legalább van munkám.

A klasszikus jogi pályát felejtheted el, az lenne az igazi, de akkora a túlkínálat, hogy esélyed sincs.


Nekem 1,5 év kellett, még találtam munkát, sok egyetemi társam még most is szenved...

2010. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

ez nagyon rosszul hangzik :(

és hogy érzed, a fizetésen kívül megbecsülnek az emberek?

mmint a tekintélyed azért megvan, h ennyit tanultál?:)

2010. jún. 13. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit számít a tekintély? :)

Nincs rám ragasztva, hogy jogász vagyok. :)

Másrészt senki sem fogja magát eldobni attól, amiért jogot végeztél.

A Dr. név ott van a neved előtt, de igazából teljesen mind1. Más tárgyból is megszerezheted a phd-t, ha ez a vágyad.

Amúgy meg amiből sok van, az nem sokat ér és nem is nagyon becsülik meg.

A 3 éves gyakorlatom során, kb. úgy bántak velem, mint egy ronggyal...


Egyik ismerősöm tanult 1-2 évet szakácsnak, letett egy középfokú nyelvvizsgát, most egy óceánjárón dolgozik, bejárta a fél világot, nem szakad meg a munkában, és az én fizetésem kb. 15-20 szorosát keresi...


De ahogy gondolod, ha ez a vágyad, akkor végezd el.

2010. jún. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. jún. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Már majdnem végzős vagyok,és az a helyzet,hogy nem bántam meg. Nekem jó,mert én úgy ahogy ugynéz ki el tudok helyezkedni,meg van is ötletem hogy hova. De aki klasszikus jogászi szakmákat választana ilyen diplomával családi/baráti háttér nélkül,annak szerintem nem lesz egyszerű dolga karrierépítésben. Ma már közelsem olyan nyerő dolog ilyen egyetemre járni.
2010. szept. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy az ember melyik jogi karon végzett?
2010. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!