Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülésznők! Megbántátok, hogy...

Szülésznők! Megbántátok, hogy ezt a szakmát választottátok? Miért?

Figyelt kérdés
Mesélnétek kicsit részletesebben a munkáról?
2011. márc. 27. 21:18
 1/5 anonim válasza:

Nem vagyok szülésznő, viszont anyukám az. Elmondom én, mint gyerek mit tapasztaltam otthon. Édesanyám 12 órában dolgozik, éjszaka 18-6-ig és nappal 6-18-ig. Eszméletlen kemény, egész nap talpon van, visszeres a lába, fáj mindene (válla a nyomástól, lába, háta). Emellett mikor hazajön és fáradt, akkor mindenbe beleköt, egész idő alatt nyaggat mindennel. Én elhiszem, hogy fáradt de kb én is csak aludni járok haza, de ez neki fel sem tűnik. Akkor számba kell venni, hogy nincs olyan hogy gyerek szülinapja van, karácsony van, szilveszter van, évforduló van, stb. ha menni kell hát menni kell.

Hogy ne keseredj el mondok azért pozitív dolgot is:

életeket hoz a világra, ez egy csodás dolog, mindig is ezt akarta csinálni, több, mint 20 éve dolgozik a szakmában, és a sok rossz dolog mellett sosem bánta meg, hogy szülésznő lett. (Persze néha sok neki, de szereti a munkáját)

Nagyon gondold meg mielőtt döntesz. Mérlegelj, és gondolj a majdani családodra. :) Remélem megírod majd azért, hogy mi a vége. Miért szeretnél szülésznő lenni?? :)

2011. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát gondolkozok rajta már egy ideje. Mindenképpen ez eü. érdekel, és utánaolvasgattam, hogy melyik szakma milyen. Végül erre gondoltam. Fantasztikus lehet jelen lenni és segíteni egy új élet megszületésénél. Az pedig a másik, hogy egy szülő nőnek segíteni nagyon hálás feladat. Tudom, hogy fizikailag és lelkileg is kemény. Próbáltak róla lebeszélni különböző dolgokkal (vér, hányás, széklet, borotválás stb) De végiggondolva, egyiktől sem vagyok rosszul, és minden munkának van árny oldala. Egy kicsit a család miatt vagyok elbizonytalanodva, mert eléggé családcentrikus vagyok :S Köszi a válaszodat:)
2011. márc. 28. 06:34
 3/5 anonim válasza:
Nos ha mindenképpen eü, akkor szerintem ne add fel. Minden rossz amit leirtam szinte minden eü-i munkánál fenn áll. Sok sikert! :)
2011. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyáron szülészeten voltam gyakorlaton, így elég sok találkoztam. Nem egyszer hallottam, hogy hó végén nincs pénzük befizetni a számlákat...meg hogy 20 éve dolgozik, de aig kap 100 ezer forintot...
2011. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló ez a kórháztól függ


Nekem a keresztanyukám szülész ill. műtősnő és igen, sokat dolgozik mert megérni, mint ahogy az első válaszoló is leírta szerintem szép szakma

2012. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!