Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A régi 144 pontos rendszerben,...

A régi 144 pontos rendszerben, hogyan nézett ki a pontszámítás a felvételinél? Mi hány pont volt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, az a rendszer már elmúlt. :D

Amúgy ott a max pontot 90% felett kaptad meg, szóval teljesen mind1 volt, hogy 91 vagy 99.


[link]

2010. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se azt, se a 480-ast nem tudom, pedig átestem rajta :D
2010. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

144 pontos rendszer:


Hozott pont (max. 60) + szerzett pont (max. 60) + többletpontok (max. 24) = elérhető összes pontszám 144 pont.

vagy

Szerzett pont (maximum 60) x 2 + többletpontok (max.24) = elérhető összes pontszám 144 pont.


Hozott pont:

5 tantárgy utolsó tanult év végi osztályzata = maximum 50 pont.

Kötelező tárgyak és egy szabadon választott tárgy.

Az érettségi bizonyítványban szereplő jegyek átlaga szorozva kettővel = maximum 10 pont.


Szerzett pont:

Egy vagy két érettségi tárgy százalékos eredménye alapján = maximum 60 pont.

A közép-, és emelt szintű érettségi százalékos eredményét azonosan kell számolni.


Többletpontok:

Maximum 24 többletpont kapható!

1. Csak azért az emelt szintű - legalább közepes - érettségi vizsgáért jár többletpont, amelyből a pályázó szerzett pontjait számítják!

2. Ha egy vizsgatárgy alapján számítják a felvételi pontokat, 14 többletpont jár az emelt szintű - legalább közepes - vizsgáért; két tárgy esetén 7-7 pont.


Legfeljebb két nyelvvizsgáért maximum 20 többletpont kapható.

1. Középfokú "C" típusú - 7 pont,

2. Felsőfokú "C" típusú - 10 pont.

Egy nyelvért csak egyszer jár többletpont.


Többletpontot lehet kapni ezen kívül: OKJ bizonyítványért, sportteljesítményért, bizonyos tanulmányi versenyekért.

2010. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szerzett pontokat a felvételi vizsga eredménye adta, és nem az érettségi.
2010. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

talán addig, ameddig volt felvételi.

én is 144 pontosban voltam, és nálam már nem volt felvételi egyáltalán.

2010. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!