Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi mellett hogyan tudnék...

Orvosi mellett hogyan tudnék pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék a szüleimen élősködni, de rendes munkára nem lenne időm. Van valami megoldás?

2018. máj. 4. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Szakmai gyakorlatért fogsz kapni rendes fizetést is. Egyébként szerintem lehetetlen, hacsak nem tudsz fent lenni 0-24h. :\
2018. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nyári szünetben tudsz dolgozni, vagy hétvégente, ha bírod (és találsz olyan helyet, ahol tudsz csak hétvégén dolgozni), de szorgalmi időszakban én sem ajánlom :/
2018. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Eladod a lelkedet.
2018. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

"Szakmai gyakorlatért fogsz kapni rendes fizetést is. "


Oszt' ugyan hol?:D Külföldön esetleg. Itthon bizony a nyári gyakorlatért szart sem fizetnek.

2018. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Ez érdekes, mert nálunk kapnak rendes fizetést a gyakornokok...
2018. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

És egészen véletlenül nem kevered össze az orvostanhallgatókat a rezidensekkel? Mert szerintem igen. Én még egyetlen kórházról sem hallottam, hogy adott volna fizetést a kötelező nyári gyakorlatokért. Én sem kaptam anno egyik gyakorlatomért sem azok közül, amit Magyarországon végeztem, és a hallgatótársaim sem.

Németországban kaptam.

2018. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Én sem kaptam soha és nem is hallottam ilyenről.
2018. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de tudtommal ismerősöm még nem rezidens, csak gyakornok és kapott fizetést. De lehet, hogy akkor keverem valamivel. Egyébként én mérnökhallgatóként is kaptam fizetést a szakmai gyakorlatom alatt, igaz csak nagyon minimálisat.
2018. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te mérnökként kaptál, orvostanhallgatóknak akkor se fizetnek. Elhiheted, van némi tapasztalatom.
2018. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Hétvégén teszkópénztárazhatsz vagy segédápolóskodhatsz fillérekért. Vagy diákhitel. És csinálhatod azt is, mint én, hogy találsz egy területet, ami érdekel, sikeres vagy benne, és ösztöndíjakat kapsz (tanulmányi, köztársasági, kutatói) - én utolsó két évben gyakorlatilag ebből éltem.


Megértem az önérzetességet, de ha nem a szüleid kenyere múlik rajta, tedd félre. Én vállalom, félretettem, és végeztem summa cum laude, bedolgoztam magam egy jó helyre, így megtérült az "élősködés". Egyébként volt évfolyamtársam, aki dolgozott mellette, voltak olyanok, akiknek ez tök jól ment, de a dolgozók többsége nagy lemondások és kompromisszumok árán csinálta ezt. Nekem le kellett volna mondanom a plusz kutatói munkáról, ami révén jól fizető állást találtam, és amiből az ösztöndíjaim jöttek.

2018. máj. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!