Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van államilag finanszíro...

Miért van államilag finanszírozott képzés olyan szakokon, amelyek teljesen haszontalan diplomát adnak? (pl. filozófia, szabad bölcsészet, anglisztika, stb. )

Figyelt kérdés
Pénzkidobás azért taníttatni embereket, hogy aztán a mekibe menjenek dolgozni, különösebb tudást nem igénylő munkára. Ehelyett inkább a hasznos szakok támogatására kellene fordítani a pénzt, pl. mérnök, orvos, informatikus.
2018. máj. 4. 20:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Képzeld, ha csak önköltséges filozófia lenne, hanyan mennének oda... Azért az nem igaz, hogy ilyen képzésekre egyáltalán nincs szükség, de jó, ha módjával vannak finanszírozva.
2018. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Persze legyen mindenki mérnök....


Egyébként szerintem az anglisztika nem haszontalan szak. Attól, mert te a nyelvet annak tartod...

2018. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%

Haszontalan, rissz-rossz filozófusokra szükség van,

hogy te érezhesd, hogy milyen hasznos és jó ember vagy.

2018. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
A piacnak nincs szüksége rájuk az igaz. De az emberiség művelődéstörténetét nem lehet csak úgy kidobni az ablakon. Múzeumok és színházak sem a belépőkből tartják fenn magukat általában.
2018. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Egyébként szerintem az anglisztika nem haszontalan szak. Attól, mert te a nyelvet annak tartod..."

Nem tartom haszontalannak, épp ellenkezőleg, angolul szerintem mindenkinek tudni kell(ene). Ehhez viszont nincs szükség egyetemi képzésre. Utóbbi igaz bármilyen más nyelvre is.


"De az emberiség művelődéstörténetét nem lehet csak úgy kidobni az ablakon. Múzeumok és színházak sem a belépőkből tartják fenn magukat általában."

Történészekre szükség van, múzeumokra és színházakra is. A kérdésben említett szakokat viszont sehol nem lehet hasznosítani és semmi értelmük nincs.

2018. máj. 4. 21:02
 6/27 anonim válasza:
89%
"Nem tartom haszontalannak, épp ellenkezőleg, angolul szerintem mindenkinek tudni kell(ene). Ehhez viszont nincs szükség egyetemi képzésre. Utóbbi igaz bármilyen más nyelvre is. " Akkor mi forditana le az iratadiat mas nyelvre? vagy a külföldi ujsagcikket es könyveekt? Ki tanaitana neked az idegen nyelveket?
2018. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem (veled ellentétben) vannak anglisztikát vesztett ismerőseim, és egyikük sem a mekiben dolgozik, hanem különféle SSCkben nettó 350+os fizukkal, mert bármilyen hihetetlen is az angol mellett még 1-2 nyelvet tudnak felsőfokon.
2018. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem unod még ezeket a hamis kliséket? A mekiben diákmunkások dolgoznak, nem pedig diplomások. És egy kellően megalapozott felsőfokú tudást az élet számos területén lehet hasznosítani, lásd Soros Györgyöt, aki filozófus.
2018. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
6%

Mérnöki/informatikai/orvosi/jogász/pedagogus/agrár/közszolgálati kepzesek egyedul amik tamogatasra meltoak, a tobbit tanulja az aki akarja.


#7 Minek forditana le, ha tudok magam is, emellett lassan itt vannak a jobbnal jobb forditoprogramok, a google fordito pl. mar hibatlanul fordit angolt-nemetre, japanban a rendorseg olyan megafonokkal van felszerelve ami automatikusan tud japant angolra forditani....

2018. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Már sokszor leírtam hasonló kérdéseknél: szerinted tényleg ez az, amin spórolni kéne? Egy filozófia szakon? Hát mi kell hozzá: egy prof, akinek akkor is fizetni kéne az egyébként nevetségesen alacsony bérét, ha nem tanítana semmit, meg egy tanterem, amit szintén, akárhogy van fenn kell tartani. Ja meg egy könyvtár talán.


Én pont az ellenkezőjét gondolom, mint te, mivel ennyire nem kell semmi extra felszerelés egy ilyen szakhoz, minél nyitottabbá kéne tenni őket, hogy minél többen menjenek és művelődjenek, hallgassák az előadásokat, üljenek be a könyvtárba. Persze ezt most is meg lehet tenni, mert akárki besétálhat egy előadásra, de lehetne külön felhívni a figyelmet rájuk.

2018. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!