Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van államilag finanszíro...

Miért van államilag finanszírozott képzés olyan szakokon, amelyek teljesen haszontalan diplomát adnak? (pl. filozófia, szabad bölcsészet, anglisztika, stb. )

Figyelt kérdés
Pénzkidobás azért taníttatni embereket, hogy aztán a mekibe menjenek dolgozni, különösebb tudást nem igénylő munkára. Ehelyett inkább a hasznos szakok támogatására kellene fordítani a pénzt, pl. mérnök, orvos, informatikus.
2018. máj. 4. 20:09
1 2 3
 21/27 foxkids66 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, meglepődnél, ha tudnád, hányan dolgoznak remek állásokban anglisztikás diplomával vagy bármilyen más bölcsészdiplomával a zsebükben! (Én például egy klasszika-filológus kormánytisztviselőről hallottam, a közvetlen környezetemből. ;) )
2018. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%

"Kötve hiszem, hogy azért ilyen gazdag, mert filozófus."


Az a te dolgod, de szerintem ő személyesen hitelesebb forrás nálad a témában, és már többször is nyilatkozta ezt. Ebből is látszik, hogy neked tuti nem sikerült "hasznos" szakra járnod...

2018. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Te egy kis décadent vagy, kérdező. :D
2018. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

"Ebből is látszik, hogy neked tuti nem sikerült "hasznos" szakra járnod..."

Ebben tévedsz, a műszaki területen szerzett diplomámmal minimum háromszor annyit keresek, mint te a mekiben ;)


"Te egy kis décadent vagy, kérdező. :D"

És neked jobb állásod van attól, hogy ismered a décadent szót? :)

2018. máj. 26. 14:52
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze persze, az anglisztika teljesen haszontalan diploma. :D


Azért tartunk ott az országok közötti összesítésekben ott ahol, mert Magyarországon minden hülye így gondolkodik mint te, hogy miért kellene fejlődnünk az idegen nyelvekkel.


A fizetésedre meg verheted a farkad. Én is dolgozok (anglisztikát végeztem) és azt csinálom amit szeretek, élvezem a munkámat és nem hiszem, hogy a 280k havi fizetés rossz lenne. Ha te is azt csinálod amit szeretsz akkor örülj magadnak, de ha csak a fizetésedet tudod felhozni pozitívumként / csak azért tanultad azt mert akkor hú de gazdag leszel akkor nagyon sajnálom, hogy ilyen üres (habár pénzzel teli) életed van. :DD

2018. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Birom a mernokisek f* sz méregeteset, hogy mekiben dolgozik a bolcsesz meg ilyenek. Milyen komplexust akartok ezzel palastolni? Egy bolcsesz nem ekezi a realosokat, de egy realos sokszor ekezi a bolcseszt indokolatlanul. Mondhatnam, hogy a mostani bunozo banda a parlamentben nagyjabol ezer milliard forintot ellopott es inkabb azt kene hianyolni, nem sajnalni a bolcseszektol a finanszirozasi penzt. Btw tegyuk hozza, hogy nalunk nincs ingyen tanulas: vagy mesz az allamira es kesobb ado formajaban a roghozkotessel a munkadbol visszafizeted vagy eleve koltsegesre mesz es rogton leperkalod a tandijat.

Ennyit errol.

En se ugatok bele, hogy miert tanul valaki biologiat, akkor mas se ugasson azert, mert szabad bolcsesz vagyok.

Arrol meg nem beszelve, hogy az egyetem nem munkakozvetito ceg, hanem oktatasi intezmeny. Csak felcseszem az agyam az ilyen tudatlan egy bites hulyeken.

2018. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a cégvetetőnel bölcsészdiplomája van. Milyen érdekes, millákat keres! :)


Istenem, de fogyatékos vagy! :DD

2018. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!