Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek az irodalomórák...

Milyenek az irodalomórák anglisztikán vagy a többi hasonló szakon?

Figyelt kérdés
Például ha lehet ilyet, akkor a középiskolai irodalomórákkal összehasonlítva milyenek? Mert én az irodalmat nem kedvelem, mert a verselemzés nem igazán megy, meg a dolgok mögé látása. Viszont nyelvekből jó vagyok, ezért mégis érdekelne a dolog. Szóval ha nem rosszabb annál, amit gimiben tapasztalok, akkor megpróbálkoznék egyetemre jelentkezni azt hiszem.
2018. máj. 4. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szívemből szólt ez a kérdés.

Két egyetemre jártam, mindkét helyen volt közöm az angol irodalomhoz - angolul természetesen.

Nekem nagyon nem tetszettek, hihetetlen száraz és unalmas volt mindkét helyen, ráadásul ez volt az egyetlen tárgy, amin még aláírást sem kaptam meg.

Pedig szeretem az angol irodalmat, de ott óra keretében beszélni a szüzséről meg a fordulatokról meg minden egyébről: kiábrándító és nagyon nehéz - (legalábbis számomra, lehet másnak ez tetszik)

2018. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg 4 irodalom órám van, amiből 3 gyakorlat. Én mindig is béna voltam irodalomból, mert sosem látom a másodlagos jelentést. Az első félévben lévő bevezető irodalmat szín ötössel vittem végig (nem tudom, hogy csináltam). Szinte sosem szólaltam meg órán, a dolgozatokban meg kitaláltam valami rizsát, hogy mi lehet a másodlagos jelentése ennek meg annak. :D

Én személy szerint csak a modern, 20-21- századi irodalmat szeretem, úgyhogy nekem a középkori és reneszánsz irodalom kész kínszenvedés. Nem értek belőle semmit.

Amúgy szerintem pont ugyanolyanok az órák, mint gimiben. :D Van egy mű, amit otthon el kell olvasni, órán meg közösen megbeszéljük.

2018. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!