Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek angol emelt érettségire...

Tippek angol emelt érettségire? Mire figyeljek, mit szabad, mit nem?

Figyelt kérdés
Nem a tudás résszel van gondom, hanem azzal, hogy nem ismerem az érettségi rendszerét (Erdélyben érettségiztem). Hova kell írnom, mikor kell átírnom a válaszaimat, ilyesmi. Konkrét lépéseket, tanácsokat kérnék szépen.

2018. máj. 6. 18:59
 1/3 anonim válasza:

Az utasítások, mit hova írj egyértelműen rajta vannak a papíron. De tudsz letölteni feladatsort, és akkor látod milyen.

Egyéb tippek mondjuk engem is érdekelnek, én is angolból emeltezek.

2018. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, én tavaly előrehozottan emelteztem angolból. Az én tapasztalatom az, hogy a writing baromi könnyű. Keveset kell írni és sok az idő. Használhatsz szótárt (vigyél). Nézd át, hogy hogy kell levelet írni, aztán csak pakold bele a megadott szempontokat, asszem 150 szó már elég. Az esszé egy bevezető gondolat, utánna kifejted amiket megad, a végén az all in all I believe...

Speakingen aranyosak, ne izgulj.

Reading: nem nehéz maga a szöveg/szavak, de a típusfeladatok ismerete előny: [link]

Mindig minden kérdésnél keresd vissza a szövegben, általában trükk a nyelvi vizsgáknál, hogy szinonímákat kell keresni, máshogy mondja el ugyanazt, de az benne van. Nem kell átmásolni sehova a válaszokat, a szám melleti fehér dobozkába írd be a megoldást, a szürke rész mindig a javító tanáré. Ahol egész mondattal/ szavakkal kell válaszolni, ott próbálj olyan választ adni, hogy kiférj a vonalra.

Listening: sztem a legnehezebb, mert nincs rá sok időd, hogy átolvasd a kérdéseket. Nekem segített, hogy színessel kiemeltem a kulcsszavakat mielőtt elindult a recording.

Nyelvhelyesség: mindenképp nézd át a típusfeladatokat, amit linkeltem egy korábbi érettségi, de mindig ezek a fajták vannak. Tipp, akkor is jelölj be valamit, ha nem vagy benne biztos, üresen semmit se hagyj, mert mínusz pont nem jár, de bejöhet a tipp. Ha nagyon nem ismerősek ezek a típus feladatok a nyelvhelyességnél, akkor nézz át egy párat, egyből megoldókulccsal.

Technikai rész: kapni fogsz egy kódot, ez az azonosítód, minden oldal tetejére fel kell írni, illetve a tisztázati és piszkozati lapra is. Amelyik oldalakat üresen hagyod át kell húzni. Az első lapján az érettségi füzetnek fel kell tüntetni a piszkozati és tisztázati lapok számát. Amikor végzel a feladatrészekkel, be kell majd tenni egy borítékba a lapokat. Ne ragaszd le! Mosdóba kimehetsz vizsga alatt, ilyenkor vidd ki a tanárnak a feladatsort, rá fogja írni, h mikor mentél ki, mikor jöttél vissza. Piszkozati lapot mindig tudsz kérni, ezen jelöld a végén áthúzással, hogy piszkozati. Enni, inni lehet.

Ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed, szólj!

Hajrá :)

2018. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csinálj meg 4-5 feladatsort a korábbi évekből, minden kiderül belőle. Ami nem, az meg a javítási útmutatóból, azt is érdemes megnézni, mert abban olyasmi is benne van, amit a feladatlapra nem írnak oda (pl. hogy hogyan pontozzák a fogalmazásokat, hogy mi elfogadható a hallott szöveg értése részben és mi nem, stb.).

[link]

2018. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!