Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angliában miben tér el a...

Angliában miben tér el a (felsőoktatási) tanrendszer a hazaitól?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy ott például nincsenek pontok.

2018. máj. 6. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Milyen pontokra gondolsz? Felvételi pontokra vagy osztályzatokra?
2018. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
is-is
2018. máj. 6. 22:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga az egyetemi kepzés hasonló viszont van, hogy az egyetem nem csak vizsgáztat, hanem 30-70%-ban a beadandóidat is osztályozza (lehet a magyar egyetemeknel is így van, nem tudom) de ez megint egyetemtol és szaktól fugg. A diplomádban benne a végso jegy és ezzel a jeggyel plusz interjúval felvételezhetsz mester képzésre.
2018. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A felvételinél gondolom a magyar rendszert ismered. Angliában 3 tantárgyat választasz amiből érettségizel (GCSE) majd ugyanezekből emelt érettségit is teszel (A level). Tehát ha biosz szakra készülsz, akkor emeletezel kémiából, bioszból, fizikából, és angolból meg matekból egy kozép szintut teszel. Az egyetemek megírják a felvételi tájékoztatójukba, hogy milyen érdemjegyeket várnak el. 'A' a legjobb - majd BCDE és F a bukás. A A* a csillagos otosnek felel meg. Egy Oxford A* A* A érdemjegyet vár el, egy jobb egyetem A A B, egy kozepes A B B-B B B egy rosszabb pedig C-C-C. De minden egyetem magának donti el. A matek és angol kozépszintubol meg csak annyit kérnek, hogy C folotti teljesítményed legyen. Az A level az juniusban van, egyetemre elotte decemberben kell jelentkezni. Ekkor az eddigi tanulmányaid alapján besaccolod, hogy milyen eredményed lesz. Tehát pl beírod, hogy van egy A A B eredményed egy "még el nem ért" szinten. Van aki egy év kihagyás után jelentkezis egyetemre, azaz a meglévo eredménye birtokában, ilyenkor "már elért" eredmény-ként kell bejelolni. Az eredményeken felul kell egy personal statement-et írni. Itt leírod, hogy miért érdekel a szak, mik az eddigi eredményeid. Például van biosz versenyeredményed, onkénteskedsz a kórházban stb... Plusz referencia 2 tanárodtól amikben leírják, hogy milyen jó tanuló vagy. Egy olyan egyetem ami C-C-C-t kér és a meghírdetett 100 helyre jelentkezik 50 fo legalább ilyen teljesítménnyel, ott nem nagyon nézik a referenciát se a personal statement-et. Egy A A B-t kéro egyetem 100 meghírdetett helyére jelentkezo 150 fonél viszont már van szelektálás. Egy Nagyon jó egyetem A* A* A szakára meg sorsdonto lehet, hogy milyen a szakhoz kapcsolódó iskolán kívuli tevékenységekben veszel részt. Plusz interjúra is behívhatnak. Cambridge és az Oxford 3 lépcsos interjút szokott tartani, mert annyi a túljelentkezés és tényleg csak a legjobbakat veszik fel. 5 egyetemi szakot jelolhetsz be. Érdemes olyat ami az álmod lenne, 3 olyat ami reális és egyet ami biztosíték. Az egyetemek egyénenként dontenek és elofordulhat, hogy mind az 5 egyetemrol pozitív visszaigazolást kapsz. Ha már elért eredménnyel teszed, akkor egy biztos felvételt nyert-et kapsz az egyetemtol, ha még most jonnek a vizsgáid, akkor egy "pozitív ha a tanuló eléri az eredményt" visszajelzés jon majd. 5 pozitív visszajelzés esetén kiválasztasz egyet ahová mennél és egy másodikat arra az esetre ha valami miatt mégsem lenne meg az az eredmény. Így célszeru az erosebb egyetemi szaknak lennie az elsonek. Tegyuk fel, hogy te jelentkeztél egy A B B-t kéro szakra azzal az elképzeléssel, hogy ezt el fogod érni. De a vizsgát valami okból elszúrod (épp megjott, migréned van, kidobott a pasid és a szuleid is valnak) és csak BBB eredményt sikerult elérned. Ebben az esetben 3 lehetoség johet szoba. Elso, hogy az egyetemre kevés a jelentkezo és a szép personal statement-ednek hála még rábólintanak és bekerultél. Második lehetoség, hogy a kívánt egyetemrol lecsúsztál, de a második opcióként bejelolt csak B B C eredményt kér, így oda bekerultél. Harmadik lehetoség, hogy nem vettek fel sehova így és jovore újrajelntkezel egy rosszabb egyetemre vagy a meglévo vizsgával vagy újra megcsinálod kozben és egy jobb eredménnyel ugyan arra a helyre.
2018. máj. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én most fogok érettségizni (konkrétan már ma kezdődik :D), utána úgy terveztem kimegyek Angliába dolgozni, 1-2 év után pedig elkezdek ott valamit.

Az álomszakmám a pszichológus, amire itthon lehetetlen lenne pályázni az óriási ponthatár miatt. Ezért tettem fel a kérdést, hogy hátha ott másképp van, és lenne esélyem azt csinálni, amit szeretek (nem vagyok valami jó tanuló. csupa kettes, és az átlagom 3.21 lett).

2018. máj. 7. 06:05
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Tavaly az ELTE-n 435 pont volt a ponthatár államira pszichológiára. Ha az neked "óriási ponthatár" hát akkor nem is biztos hogy odavaló vagy, ne haragudj.
2018. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Angliában is van ponthatár amikor egyetemre jelentkezel, csak kicsit másképp. Ráadásul nem olyan rég változott meg a rendszer.

Itt UCAS pontokat kérnek az egyetemek, illetve a GCSE (érettségi) jegyeidet, amit feltehetőleg már High School-ban elvégeztél. Általában A-C GCSE jegyet kérnek matekból és angolból, de ha megvannak a UCAS pontjaid, akkor némely egyetem például elfogadja ha nincs meg a matek/angol jegyed. Legfeljebb interjúztatnak és betesznek arra a tárgyra is a szak mellett.


UCAS pontokat kétféleképpen szerezhetsz. Vagy érettségi után teszel A level-t (emelt érettségi), vagy valami BTEC-et. Az A level fent már ki lett vesézve, szóval arról nem is írok. Egy 2 éves BTEC level 3 végzettség kell az egyetemhez minimum. (Ide a sima érettségi jegyekkel tudsz bejutni, Grade A-C.)

Viszont itt más az osztályzás. Itt négy jegy van:

D - Distinction

M - Merit

P - Pass

F - Fail.

Legalább Pass kell, hogy átmenjél, és folytathasd a 2. évet.

Egy BTEC level 3 képzés általában 60 UCAS pontot ad évente, ha mindent tárgyat (általában 6 tantárgyat) Distinction-ra végzel. Ha mindenből csak Pass-t kapsz, akkor azt jelenti, hogy kevesebb UCAS-t kapsz, és lehet a 2. év végén nem lesz elég pontod egyetemre, szóval csinálhatsz egy másik legalább 1 éves level 3 szakot.


De ha mindent D-re végzel minden tárgyból mind a 2 évben, akkor az azt jelenti, hogy két D*-od van, illetve teljes level 3 diplomád, ami 120 UCAS pontot ér. Ez általában elég a legjobb egyetemekre is. (Vagy van extended diploma szak is, ott évente +2 tárgyad van, szóval 1 év alatt szerezhetsz 80 UCAS-t. Ez az 1 éves 80 pont gyengébb egyetemekre egyébként elég is lehet, de level 3-on legalább 2 évet kell járj, hogy meg legyen a teljes diploma. Tehát évet semmiképp sem tudsz spórolni.

Egyebként College-ban ilyen level 3 szakon leginkább az év közben írt beadandóidat és esszéidet osztályozzák. Például infó vagy business szakon, 100%-ban csak a course work-ödre kapod az évvégi jegyed, vizsga egyáltalán nincs.


Ez az egész csak akkor vonatkozik rád, ha ide jártál isolába. De ha mégse, de egyetemre ide akarsz járni, akkor sem árt ezzel tisztában lenni

Hogy a magyarországi érettségit hogyan számolják itt be egyetemekre, azt sajnos nem tudom.

2018. máj. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az itthoni ponthatárt nem tudod elérni akkor oda se leszel elég... Angliába főleg ilyen komolyabb szakokra mint a pszichológia sokkal nehezebb bekerülni mint egy itthoni egyetemre. Ráadásul ott nem fizeti az állam a féléveidet.
2018. máj. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!