Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki lebukik érettségin,...

Ha valaki lebukik érettségin, hogy puskázott, akkor a többiekkel mi lesz?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy tudom, hogy ők sem írhatják, a puskázó érettségije érvénytelen, de a többieké miben változik? Az ő érettségijük is érvénytelen, vagy később folytathatják?

2018. máj. 7. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tudom, mivel nem nézik át az egész puskád, úgy veszik, mintha te valamit tudtál volna a írásbelirol/tetelekrol. Érettségin több írásbelit is készítenek, ha vki puskázik, akkor a többiekkel is kibszik új feladatsort fog kapni mindenki (azt nem tudom hogy aznap-e)


Illetve szóbelin ami teleteleket megtanulsz iskola válogatja, tehát te elvileg csak ott helyben szembesülnel a feladattal

Jó példa erre amikor szóbelin a diák felröffen egy kérdésre hogy "de ez nem is volt a tételben!" akkor megszakít, újra szóbeli, de más iskola, más tételek. Ismét kicseszve az egész osztállyal

2018. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sok népmese kering erről.

Aki puskázik, annak az ügyében a bizottság fog egyedi döntést hozni, ami bármi lehet néhány pont levonásától a teljes érettségi érvénytelenítéséig.

A többiekkel nem történik semmi, és főleg nem kapnak új feladatsort. Ha mindenki puskázik, akkor lehet, hogy mindenki megbukik. Egyebek között nincs is honnan új feladatsort kérni, mert ezekkel nem az iskola gazdálkodik, hanem az Oktatási Hivatal, és sok pénzbe kerül elkészíteni őket, és nem fognak minden hülyegyerek miatt elpazarolni egyet.

Az viszont igaz, hogy a tanárok szeretik ilyesmivel riogatni a diákokat, és némelyik talán hisz is benne, mert ők sem ismerik igazán az érettségi szabályait.

2018. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!