Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire kell számítani elsősegély...

Mire kell számítani elsősegélyvizsgán?

Figyelt kérdés
B kat. jogsit csinálom, a KRESZ-ből már levizsgáztam, de ennél nem tudom mire kell számítani. Kell mellkaskomresszió? Újraélesztés? Lesz írásbeli része? Vagy hogy néz ki egy ilyen? Mi az, amire érdemes rendesen készülni?

2018. máj. 8. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk volt előtte tanfolyam, ott elmondták, hogy mire készüljünk.

A vizsga egyàltalán nem volt vészes. Azzal kellett kezdeni hogy mindenkinek be kellett mutatni az újraélesztés helyes sorrendjét a bábun, majd kettesével szólítottak ahol a stabil oldalfekvést kellett egymáson szemlélelteni.

Aztán húzni kellett 2 db tételt,és röviden elmondani, hogy az adott szituációban (pl baleset,csonttörés stb) hogyan kell ellátni a sebesültet.

Egyedül az bukott meg aki nem volt hajlandó a tanfolyamon gyakorolni az újraélesztést így nem tudta a vizsgán bemutatni. Amúgy mindenkinek sikerült. De nem tudom, hogy esetleg városonként eltérő-e a vizsga követelménye. Majd biztos írnak mások is még ide tapasztalatot.

23N

2018. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszööm szépen! :) Szóval akkor kellett végezni mellkaskompressziót? És lélegeztetést?
2018. máj. 8. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen kellett a helyes sorrendben persze.
2018. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!