Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tartjátok igazságtalannak...

Nem tartjátok igazságtalannak a felvételi rendszer a pluszpontok illetően?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban azokra gondolok, akik 2 emelt érettségit tesznek és ezzel telítődik a pontjuk ezen része. Hiába van a 2 emelten felül 1 vagy 2 középfokú nyelvvizsgája vagy felsőfokú. Szerintem ez nagy blama. Hiszen ugyanúgy kemény munkákat ölt bele, aki azokat is megszerezte.
2018. máj. 8. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
De. Két emeltem van (biosz, töri), egy felsőfokúm és egy OKJ-m, amit beszámítanak a szakra ahova jelentkeztem, de ugyanúgy 100 pluszpontot kapok csak.:)
2018. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Dettó ezt gondolom. Azok a pluszpontok elég sokat hozzá tudnak adni, és mi 2 emelt tanulása mellett azért tényleg többet szenvedünk, és szerintem abszolút megérdemelnénk azokat a pluszpontokat.


Illetve az is rohadt nagy kicseszés szerintem, hogy mivel én most újraírok 2 emeltet, de ha a tanulmányi átlagom alapján számíttatom a pontokat, akkor az érettségi átlagba a régi, bizonyítványban szereplő 2 emeltem eredményét veszik bele, hiába lett jobb az új eredmény. Ez is simán jelent akár 5-10 pont különbségeket, ami néha nagyon nem mindegy.

2018. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Igazságtalan.

Azonban az is, hogy ha egyszer elrontottad az évvégi eredményeid, akkor utánna már csak az érettségik eredményeivel tudsz játszani, ami valljuk be sokkal nehezebb, mint újra csinálni egy magyar jegyet vagy még sorolhatnám.

2018. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Én csak azt tartom igazságtalannak ha valaki elmegy pl magyar alapszakra és kap +40 pontot diszkalkulia miatt, míg egy középfokú nyelvvizsga csak 27 (talán?) pontot ér.


Azt viszont nem tartom igazságtalannak, hogy nem lehet ennyire halmozni a pluszpontokat.

2018. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Én is 2 tárgyból emeltezek újra, hogy duplázással talán bekerüljek az egyetemre... Mert az évvégi jegyeim nem annyira jók, az érettségi átlagom 65.
2018. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!