Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne átmennem BME...

Érdemes lenne átmennem BME gépészmérnökiről BME mérnökinfóra vagy ELTE programtervező-informatikusra?

Figyelt kérdés

Előszőr is, elnést ha rossz témát választottam.

Jelenleg 4. félévem végén vagok, de nehezen megy az egyetem, mert nehezen tudom rávenni magam hogy tanuljak (nem azért mert nem tudom, hanem lusta vagyok hozzá sajnos).

Azonban volt 2 félév nagyon alapszintű programozásos tárgyunk és akkor jöttem rá hogy imádok programozni. Már lassan egy éve szabadidőm nagy részét programozással és annak tanulásával töltöm, jóval többet szánok rá mint a gépész tanulmányokra. Szeretem a gépészetet is, de valahogy nem vonz az hogy szabadidőmben azzal foglalkozzak. Már 2 éve vagyok itt lassan, de a tárgyaim egyharmada kb nem lett meg, és ez a félév sem túl fényes.

Középiskola után nem sok ötletem volt, hogy hova menjek tovább, ezt a szüleim javasolták, ugyanis jó voltam fizikából és matekból és szerettem őket.

Most is érdekesnek találom ezeket, azonban a programozás "az életem szerelme" lett az utóbbi egy évben.

Attól félek, hogy ha átmegyek, akkor esetleg meg fogom utálni/nem olyan lesz mint elképzeltem.

Elsősorban azok véleményét kérném akik hasonló szituáció miatt átmentek/nem mentek át bármilyen szakról másikra, de természetesen bárki gondolatát értékelem.

A segítségeket előre is köszönöm!



2018. máj. 9. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

BME 4. félév:

A grafika a kedvencem. Megcsináltam a házikat és végigültem az előadásokat. Aztán jött a ZH.


Továbbra is a kedvencem marad ha sikerülni elkerülni, hogy veterán legyek.

2018. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem értem ennek mi koze van a kérdésemhez:D
2018. máj. 12. 00:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos tényező a döntésben, hogy jelenleg mekkora csúszásban vagy. Ha sikerülhet időben vagy fél év csúszással diplomát szeretned, akkor maradj. Aztán másoddiplomát vagy msc-t csinálj infón. Ha legalább egy évet csúsznál, akkor jelentkezz át. Én BME-n tanulok mérnökinfót, szeretem, de azért nem egy leányálom. Sok olyan tárgy van itt is (de szerintem mindenhol), amire nem lesz szükséged, nem érdekel vagy borzasztóan tanítják. Programozni meg leginkább otthon tanul meg az ember, az egyetem a papírt meg a mérnöki alaptudást adja.
2018. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

námbör ván vagyok


jaa nem tom... csak úgy mondtam

2018. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!