Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyivel kevesebb matekot...

Mennyivel kevesebb matekot tanul egy Programtervező informatikus, mint egy Matematikus?

Figyelt kérdés
Úgy általában? És az ELTE-n?

2017. ápr. 8. 16:01
 1/6 A kérdező kommentje:

elnézést, rossz kategóriába ment a kérdés..

tanulmányok alá szántam, át lehetne tenni?

2017. ápr. 8. 16:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A programtervező informatikus egy konkrét szak, a matematikust viszont gyakran használják gyűjtőnévként (de mindkettő kisbetű). Te konkrétan milyen matematikusra gondolsz?
2017. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Régen a programtervező informatikusnak, programtervező matematikus volt a neve. :) Ez sokmindent elárul, azonban egyértelműen nincs "annyi matek", hiszen ott az informatikai rész, ami szintén matekos, így nem is értem a kérdést.

Mindkettő szakra az jelentkezik, aki valamilyen szinten bírja a matekot, és nem rémül meg attól, hogy a jövőben ezzel foglalkozzon.

Ezután már csak az a kérdés, hogy szereted annyira az infót/programozást, hogy lemondj némi matekról? Vagy inkább annyira matek párti vagy, hogy egy minimális informatika sem érdekel.


ELTE-n eléggé erőltetik amúgy a matekot, aminek sok ember nem szokott örülni.

2017. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

informatikai rész nem mindig matekos, pl. tanulnak hálózatokat, operációs rendszereket, architektúrákat, szoftvertervezési mintákat stb., ezért nem egészen értem, hogy miért gondolod azt, hogy az ezek az infós részek is mateknak számítanak..


(egyébként köszi a választ, zöld kéz ment)


szerintem abszolút jogos a kérdésben a kettő közötti különbség felmérése...

2017. ápr. 8. 20:50
 5/6 A kérdező kommentje:

#2-es

"Te konkrétan milyen matematikusra gondolsz?"

Olyan matematikusra gondoltam, aki elvégzi a BSc-t, vagy MSc-t és olyan programtervezőre, aki szintén BSc vagy MSc-t elvégezve kerül ki.

2017. ápr. 8. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
#2 vagyok, nem így értettem. Sokféle szakirány van, amit mind matematikusnak hívnak és nagyon-nagyon kevés közük van egymáshoz. Statisztikusra gondolsz? Banki elemzőre? Kutatóra? Azon belül is, elméleti kutatóra vagy alkalmazottra?
2017. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!