Hogyan tanuljam meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg 9.osztályos vagyok.Általánosban szinte kitűnő voltam,szinte egyből megjegyeztem a dolgokat,viszont most nem megy.Főleg a földrajz nem megy.Nagyon elvagyok keseredve,rosszul érzem magam,hogy egy rohadt 3-ast úgy kell összekaparnom :/ Nem tudom,hogy mi történt velem.Egyszerűen nem tudom megjegyezni.Érdekes módon a többi tantárgy jól megy és megtudom jegyezni.

Órán sokat írunk és elég könnyen összekeverem a dolgokat (pl.éghajlatok).Fogalmam sincs,hogy mit csináljak,hogy hogyan tanuljam meg.Legszívesebben leugranék valahonnan,annyira szégyellem magam miatta.Egyszerűen már rettegek a dolgozatoktól,mert tudom,hogy úgy is elrontom és megint rossz jegyet kapok.

Valami tanács,hogy hogyan tanuljam meg ?Ti hogy tanultok,ha sok az anyag ?Hogyan jegyzitek meg ?



2018. máj. 10. 18:29
 1/3 anonim válasza:

Szia! Ugyanennyi idős vagyok és ugyanez a problémám első félévben kettes voltam földrajzból pedig igazán jó tanárom van. Az is lehet, hogy egyszerűen csak nem vagyunk jól beprogramozva a földrajzra de lehet hogy például a magyar jól megy. Sokkal nehezebb a kilencedikes anyag mint a nyolcadikos szóval soha ne mondd azt hogy "dehát nyolcadikban ebből ötös voltam". Próbálj meg MINDENT de ha nem megy akkor nem megy próbáld meg elfogadni. (Szerintem a 2.féléves anyag sokkal könyebb mint az 1.féléves már nekem is sikerült egy négyest összeszednem)

Sok sikert!❤😉

2018. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én mindig rákeresek a gépen, amit meg kell tanulni (pl. Európa térkép) kinyomtatom vakt és hogy minden rá van irva.

Éghajlatoknál rajzolni szoktam

Pl. Mediterrán (akkor lerajzolom az esőt a növényt) tehát amit kérdeznek és érdekes.

Sorba tanulok és nem össze-vissza.

2018. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én eléggé sokféleképpen tanultam a földrajzot (a végén ez volt az egyik faktom, így nem sok időm volt rá minden más mellett): kezdetben az órán írtam piszkozatot, majd ezt másoltam át a füzetbe, illetve még olyan infókat, amik a könyvben nincsenek benne. Sokszor írtam színessel, meg rajzolgattam. Ki kell találnod, hogy tudsz a legjobban tanulni, na meg eleve, ne úgy állj hozzá, hogy nem fog menni meg hasonlók, mert akkor tényleg nem fog menni. :) Az övezetesség nekem se volt valami hű de könnyű, mindnél tudni az évszakokat, hőingást, min. max. hőmérsékletet, hőmérsékletingást, talajt, felszínformáló erőket, növényeket, állatokat akkor még tenyésztett növényeket meg állatokat stb. stb. hát én is ki voltam néha.. De az a lényeg, hogy folyamatosan tanuld, minden nap ismételd (legalább csak olvasd át), mert ha mindig foglalkozol vele, egy idő után rögzülni kezd. A föci eléggé magolós, rá kell szánni az időt, hogy megmaradjon az anyag, nem úgy van, hogy egyszer elolvasod, aztán 5-ös. :)
2018. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!