Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki tudma nekem segíteni,...

Valaki tudma nekem segíteni, hogy tanuljam az érettségi tételeket úgy jo ha fel orat tanulom az egyiket 5 perc pihenő aztán a másikat?

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvass utána a Pomodoro technikának! 25 perc tanulás 5 perc szünet, kis mozgás, felfrissülés és folytatás.
2018. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először egy tételt tanulj meg, aztán a következőt, és ismételd is őket.

A 25 perces technika jó, közben csak a tanulásra koncentrálj!

Számold ki hány napod van megtanulni, majd oszd be a tételeket,hogy mennyit kellene egy nap alatt. Aztán hagyj pár napot a végére, hátha kifutsz az időből+egy utolsó nagy ismétlésre is lesz idő.:))

Nekem az is bevált, hogy este átolvasom 2x az aznap tanultakat, és a másnapi tanulást is ezzel kezdem, majd felmondom magamnak amennyire tudom. Ha megy, akkor elteszem, ha pedig nem nagyon, akkor azzal folytatom a tanulást. Hétvégén pedig az egész hetit átismétlem.

2018. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Addig tanuld amíg nem tudod, majd egy kis szünet után próbáld megint felmondani.


Ha igazán rákoncentrálsz a dologra és rendesen tanulsz, a 25 percenkénti szünet csak kizökkentene. A pomodoro technika csak akkor jó, ha nem nehezen ülsz le tanulni vagy nem tudsz koncentrálni.


Egy tétel tunulása egy óránál tovább nem fog tartani, csak akkor ha felesten facebookozol és valamilyen zenét hallgatsz ...

2018. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!