Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar emelt vagy a biológia...

A magyar emelt vagy a biológiai emelt érettségi nehezebb véleményetek szerint?

Figyelt kérdés
Egyénileg gondolom úgy általánosságban. Faktválasztás előtt állok és ez a két tantárgy között vacilálok

2018. máj. 11. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar sokkal szubjektívebb tárgy, így a javítása is az.
2018. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
a biológia nehezebb
2018. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biosz-irodalom faktos vagyok...mindkettőnek meg van a maga nehézsége, de az tény hogy a biosz tanulósabb és összetettebb... az irodalomban meg kell tanulni egyfajta "menetrendet" pl a verselemzés sorrendje, reflektálás megírása stb..ezt tudod alkalmazni mondjuk egy teljesen idegen mű esetében...a biosz bonyolultabb, az egész összefügg és néha elég bonyolult összefüggéseket kell megértened, és az emelt szint rengeteg... az irodalomban nem tudnak olyan sok ujjítást, többletet tenni a középszint/emeltszinthez képest mint a bioszba... de ha szereted a bioszt és jól megy, van terved vele, akkor mindenképp megéri, elég sok helyre elfogadják és a tudásod tudod alkalmazni is, lehet rá tovább építeni, az irodalom szárazabb egy kicsit
2018. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindkettő nagyon könnyű - igen, az emelt biosz is szégyenletesen az. Viszont a biosz tényleg egzaktabb. Azt válaszd, amivel szívesebben foglalkozol.
2018. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tavaly erettsegiztem mindket targybol emelt szinten. Szamomra a magyar nehezebb volt, mert arra nem tudtam, hogyan keszuljek ra.. A biosz erettsegi egesz konnyu lett volna, ha ugy keszulok, hogy szinte az egesz okologia lesz..:D

A magyar talan azert is nehezebb, mert az tulajdonkeppen egy muveltsegi tesztbe ment at, igy nem nagyon tudsz tematikusan keszulni ra

2018. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dalmi21 válasza:

Bárki, aki azt írta Neked, hogy bármelyik is könnyű, az hazudik, vagy sosem érettségizett egyikből sem!

" A biosz könnyű lett volna ha.." nem is értem, hogy lehet ilyen hülyeséget írni. Ugyanúgy része a biológiának az ökológia is, pont annyit tesznek bele az aktuális feladatsorba, amennyit szeretnének, és jellemzően nem tudják a diákok, mert rohadt nehéz! Szóval nincsen HA ! :)

2018. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy egyik sem könnyű, igazából arra lettem volna kiváncsi hogy, egyénileg kinek melyik megy jobban. Egyébként végül valószínűleg magyarból fogok majd emeltezni.
2018. okt. 22. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!