Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott érettséginek...

Előrehozott érettséginek milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 10.-es és le szeretném tenni az emelt szintű előrehozott érettségit angolból, mert szeretnék az angol helyett más nyelvet tanulni. A felső fokú nyelvvizsgát (komplex) idén tettem le októberben sikeresen, és a tanárom szerint is meg tudnám csinálni az emelt szintű angolt. Csak nem tudom mik a feltételei pontosan. Olvastam már olyanról hogy meg kell lennie 50 órás igazolt közösségi szolgálatnak. Hogy csak akkor lehet letenni ha 9. második félévben meg volt a 3,5-ös átlag stb. Tehát a kérdésem az lenne. Mik pontosan az előrehozott érettségi és az osztályozó vizsgák feltételei? Válaszokat köszönöm! :)

2018. máj. 13. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell közösségi szolgálat az előrehozotthoz.

Osztályozóvizsga kell az összes év anyagából. Mivel egy évben csak kettőt tudsz letenni, és az érettségi év vége előtt van, ezért idén le kéne tenned legalább a tizedikes anyagból az osztályozóvizsgát, jövőre pedig ápr. 30-ig a maradék kettőt (már ha 4 éves tárgy nálatok). Beszélj a tanároddal minél hamarabb, még időben vagy.

2018. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az átlag az meg hülyeség, ne törődj vele. Egyetlen feltétele van, az osztályozóvizsga. (Előző)
2018. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak az osztályozó vizsgákat kell letenni, ugyanakkor az nem igaz, hogy egy évben csak kettőt lehet letenni. 10. osztálytól lehet előrehozottan érettségizni, így három év anyagából kell osztályozót tenni és ezt meg is lehet tenni egymás után. Nálunk is így volt. Majd jelentkezni kell rá az iskoládban. Az átlag és a közösségi szolgálat az nem számít. Nincsen semmi közük az előrehozott érettségihez.


Ugyanakkor abban már nem vagyok biztos, hogy lehet-e rögtön emeltet tenni előrehozottan középszintű érettségi nélkül...nekem valamiért úgy rémlik, hogy nem, de ettől még nem biztos, hogy így van. Nézz utána vagy kérdezd meg.

2018. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) szóval akkor ennek az osztályozó vizsgának sincs semmilyen feltétele? Csak egyszerűen jelentkezni kell rá? Az nagyon jó lenne! :D
2018. máj. 13. 13:10
 5/6 A kérdező kommentje:
[link] Habár ez nem az én iskolám, és ezt 2013-ban írták, van ennek bármilyen értelme akkor? Vagy ez az egész akkor nem igaz, nem érinti a többi iskolákat? Válaszokat köszi! :)
2018. máj. 13. 17:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez valami iskolának a honlapja lehet, ahol a saját házi feltételeiket írják le az osztályozóvizsgára jelentkezéshez.
2018. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!