Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szakmai érettségin megbukok...

Ha szakmai érettségin megbukok, akkor nem kaphatok érettségit. Viszont októberre ha átiratkozhatok egy másik iskolába, akkor kell?

Figyelt kérdés

2018. máj. 14. 18:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha nem akkor valahogy máshogy megkerülhető?
2018. máj. 14. 19:03
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem kerülhető el. Tanuljál!
2018. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ez biztos? Mármint ez a rendszer mekkora hülyeség már!
2018. máj. 14. 19:12
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Bakker szerinted viccből írtam? Neharagudj de amig erre az oldalra írsz, azt az időt szánhatnád a tanulásra is. Nekem 8)
2018. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bocs csak hátha, tudod....
2018. máj. 14. 19:42
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Tudom és le is írtam. Az már nem az én bajom hogy nehéz a felfogás. :)
2018. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha a 33%-os nem viccből írta, az a rosszabbik eset, mert akkor hasraütéssel hülyeségeket irkál, és félrevezet embereket... Te meg meg is érdemled, ha beveszed.


A helyzet az, hogy úgy van, ahogy mondod, tehát ha a négy kötelező tárgyból megvan az érettségid, és szakmából nincs, akkor ősszel jelentkezhetsz érettségire egy GIMNÁZIUMBAN (ősszel el kell fogadniuk a jelentkezésedet a kijelölt iskoláknak), és bármilyen tárgyból leérettségizhetsz, és lesz érettségid. Az informatikai szakközépiskolások ezért is szoktak hatodik tárgyként közismereti informatikából érettségizni, mert ha megbuknak szakmából, akkor van öt tárgyuk, és ősszel vizsga nélkül kapnak érettségit.


Természetesen nem iratkozol át semmilyen iskolába, mert az iskolát elvégezted, csak az érettségire jelentkezel ott. Itt vannak a tudnivalók: [link]


Arra figyelj, hogy középszinten a 21 ezer forintos vizsgadíjat ki kell fizetni ősszel, ha eredetileg nem jelentkeztél abból a választott tárgyból.

Na de inkább ne bukj meg!

2018. máj. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne írkálsz hülyeséget. Most Érettségizek ne hogy már kioktass.
2018. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
te*
2018. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves kommentelő! :D

Van informatika érettségim, tettem 11.ben.

Ment a +.

2018. máj. 15. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!