Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi 2018?

Figyelt kérdés
Ti milyennek találtátok az idei írásbeli feladatokat és esszéket? Könnyű vagy nehéz volt? Melyiket választottátok az esszék közül?

2018. máj. 15. 18:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Jóval nehezebb volt mindkét része a szokásosnál. Az első része jóval több szemét feladatot tartalmazott, mint mondjuk a tavalyi. Ahogy a megoldókulcsot néztem, egy csomó feladatot csak azért nem sikerült megoldanom, mert a feladathoz kapcsolódó kérdést nem konkretizálták. Nem hiszem el, hogy minden feladatnál még pluszban arra is kellett volna figyelnem, hogy a kérdésen túl vajon mire, hogyan gondolhatott a feladat összeállítója?!

Az esszékkel rosszul jártam a párosítások miatt. A napkirályt, dualizmust és a földkérdéses komplexet választottam. Egyedül a komplex esszékre lehet azt mondani, hogy na, ez az amit megígértek, és amit begyakoroltam, a többi szánalmas próbálkozás az oktatási hivataltól arra, hogy minél kevesebb pontot érjenek el az idén érettségizők.


Ne értsetek félre, lehetett volna rosszabb is, ha 2014-ben érettségizek, a tizennégy megírt emelt töri közül egyedül az sikerült 77%-nál rosszabra. Az 56%-os lett, ez a mostani pedig 60% körül lesz, nagy megkönnyebbülés.

2018. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Szerintem is nehéz volt. Sok pontot vesztek miatta a felvételin. Sok feladatot nem is tudtam értelmezni, félek tőle, hány pontom lesz. Talán ha másoknak is nehéz volt, lehúzhatja a ponthatárokat, legalábbis remélem, mert így nem vesznek fel :D
2018. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Szóval nemcsak nekem volt nehéz.

Én az olasz fasizmust, a magyar-török együttélést, berendezkedést és Nagy Károly, illetve I. István király összehasonlítási esszét írtam meg.

Sok helyen én is csak tippeltem, főleg a táblázatok kitöltésénél. Az agrárpolitika és az EU-val kapcsolatos kérdéseknél ugyanez volt. Nem érzem, hogy annyira jól sikerült, de biztat, hogy a többi egész jól sikerült, illetve az esszék felhúzzák valamelyest.

2018. máj. 16. 12:02
 4/29 xx.Be.Happy.xx válasza:

a tesztfeladatok rettenetesek voltak, igazából amíg meg nem néztem a megoldókulcsot, azon paráztam, hogy amiatt nem mehetek majd szóbelizni:)))

nem fognak így felvenni egyetemre, úgyhogy ezt elcsesztem, lehet, jobban jártam volna egy sima középszintűvel, az sima ötös lett volna:)))

2018. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
Akkor nem csak én szívtam meg.. Az előttem szólók pontosan leírták, hogy mit gondolok. A teszt feladatok valami botrányosak voltak az előző évekhez képest. Akikkel én beszéltem az osztályomból mindenki 60%-ban reménykedik. Lehet, hogy én is emiatt bukom az egyetemet.
2018. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Én az esszèktől tartok nagyon, mivel az bárhogy nézzük, szubjektív valamennyire...Nekem nagyon durvan ki lesznrk centizve a pontjaim, ugyhogy kimondhatatlanul remélem, egy jóindulatú emberkéhez fog keveredni/keveredett a tötim.
2018. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Igen, én is attól tartok, hogy nem lesz elegendő a pontszám a felvételihez. Rendesen bosszankodtam ezen idei részén, főleg az utolsó 3 feladat volt az, amit szinte tippeltem csak, keveset biztosan tudva abból.

Az esszék remélem, felhúzzák valamelyest, de hát, nagyon beletudnak kötni mindenbe, és lehet, így ott is minimális pontom lesz... de bízom a jobb végeredményben, és abban, hogy szóbelin egy jó tételt húzok ki, ami még felhúzhatja a pontokat...Majd látjuk.

2018. jún. 3. 10:36
 8/29 anonim ***** válasza:

Szerintem átlagos volt, talán az első rész volt nehezebb, nekem sok kérdés nem volt egyértelmű, több választ is el tudtam volna képzelni egy-egy feladathoz, mert nem voltak elég konkrétak a megfogalmazások. Illetve sok helyen azért vesztettem pontot, mert nyakatekert volt az egész, és szerintem az sem tudta mit akart, aki összeállította.

Az esszék nagyon-nagyon jók voltak. Istvánt, a török kort és Mussolinit választottam.

Mussolinit elcsesztem, nem tudtam szinte semmit a külpolitikájáról, holott előtte pár héttel ugyanez volt egy dolgozatban a rövid esszé kérdése, persze akkor tudtam :D

Az Istvánosnál nekem az volt a nehéz, hogy összehasonlítást nem csináltam korábban, illetve ennyi szemponthoz rettentően kevés a hely (+ a forrásokról ne is beszéljünk)

2018. jún. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nos, abban lehet valami, hogy az összeállító maga sem tudta, hogy mit is akar pontosan. Összehasonlító elemzést még én sem csináltam, furcsa is volt nekifogni. Holnap fogom megtudni, mennyi lett az írásbelim.
2018. jún. 4. 12:20
 10/29 anonim ***** válasza:

En is holnap tudom meg :D

Amugy fura, de èn inkább az esszèktől tartok... (14. Lajcsi-dualism-Karesz vs. Istvi)

2018. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!