Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű írásbeli érettség...

Szuzi7 kérdése:

Emelt szintű írásbeli érettségi történelemből?

Figyelt kérdés
Szeretném kérni a segítségeteket. 2005. előtt érettségiztem, és ahhoz, hogy felvegyenek a főiskolába emelt szintű írásbeli érettségit kell tennem. A törit választottam. Az oktatási hivatal honlapján fen vannak a 2005-től idáig meglévő érettségi feladatok.De csak most láttam, hogy van olyan feladatlap amit februárban adtak ki, és van olyan amit októberben. Tudja valaki,hogy melyikből kell készülni? Ha igen kérem segítsen. Köszönöm.
2018. máj. 19. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgök: hát egy évben 2-szer van érettségi, sőt az elején még háromszor is volt, az a februári. Semmi különbség közöttük, mindegyikből készülj! Minél többet megcsinálsz, annál jobban fel leszel készülve.

főiskoláRA, nem főiskolába.

2018. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen kedves kioktató, könyörgő szavaidat.Én illedelmesen, szépen kérdeztem, mert ez ügyben sajnos járatlan vagyok. De attól még mindig normálisnak tartom magam.Ezért nem kioktatást, hanem tanácsot kértem.Köszönöm.
2018. máj. 19. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindet csináld végig, aztán ellenőrizd a megoldókulcssal. Az sokat fog segíteni.
2018. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. máj. 19. 20:01
 5/5 Mysphraghmuthosis ***** válasza:

Az Oktatási Hivatal honlapján található feladatsorok közül mindegyik használható a felkészüléshez. Arra azonban érdemes ügyelned, hogy 2017-ben módosítottak az érettségin: talán az egyik legfontosabb változás az emelt szintű történelemérettségi írásbeli részére vonatkozóan, hogy nem négy, hanem három esszét kell megoldania a vizsgázóknak, s e három esszé közül az egyik szintén új elem: ez az úgy nevezett komplex esszé, melynek megoldása során vagy egy korszakokon átívelő, vagy pedig egy összehasonlító esszét kell írnod.


Habár a kérdésedben nem szerepel, de az egyik válaszodban említed a témát érintő járatlanságodat, így megosztanék egy-két tanácsot a felkészüléssel kapcsolatban.


Érdemes áttanulmányoznod a 2017 májusától hatályos vizsgaleírást, illetve a vizsgakövetelményeket.

A vizsgaleírás megtalálható az alábbi linken: [link]

A vizsgakövetelmények pedig itt találhatók: [link]


A vizsgakövetelmények kapcsán főként a 8–13. oldalra koncentrálj, ugyanis ott találod azon témaköröket, amelyek előkerülhetnek a történelemérettségin (az emelt szintű témakörök természetesen magukban foglalják a középszintűeket is). A feladatlapok megoldogatása fontos, ám ugyancsak elengedhetetlen ezzel párhuzamosan az elméleti tudás, a háttérismeretek bővítése, hiszen a lexikális tudásodra is támaszkodnod kell a feladatlapok megoldása során. Ezért tehát a vizsgakövetelményekben felsorolt témakörökhöz tartozó ismereteket sajátítsd el / frissítsd fel tankönyvekből és/vagy ezen témaköröket kidolgozó, érettségire felkészítő kiadványokból.


A felkészülés során ne feledkezz meg a folyamatos atlaszhasználatról sem. A feladatlapok megoldása során ügyelj arra, hogy az első részben, vagyis a rövid választ igénylő feladatok megoldása közben nem használhatod az atlaszt. A második részben, vagyis az esszéírás során viszont már engedélyezett az atlaszhasználat. Egyébként azzal kapcsolatban, hogy pontosan milyen atlasz(ok) használatát engedélyezik azon vizsgaidőszakban, amikor érettségizel, az Oktatási Hivatal honlapján találsz majd információt.

2018. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!