Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek írásbeli érettségi!...

Matek írásbeli érettségi! Mire adható pont?

Figyelt kérdés

Mint azt sokan biztos tudjátok, kedden volt a matek írásbeli, amely miatt én egyáltalán nem izgultam, mert tisztában voltam és vagyok a képességeimmel és a hiányosságaimmal...

Akkor és ott úgy éreztem, hogy tök jól megoldottam a feladatokat, és egy javarészt igaz is, de amikor itthon megnéztem a megoldásokat, rájöttem, hogy egy csomót hibáztam pusztán azért, mert nem olvastam át a feladatot elég alaposan! Utólag persze rájöttem, hogy "Basszus, ezeket simán meg tudtam volna csinálni helyesen, ha nem kapkodok annyira!" Úgyhogy ha ezeken a feladatokon múlna a -hőn áhított- jobb jegyem, sosem tudnám megbocsájtani magamnak!

Átszámoltam a pontjaimat, és -úgy, hogy szigorúan csak arra adtam, aminél a számolás és a végeredmény is helyén való volt- csak 4-5 pont fog hiányozni a jobb jegyemhez! Az lenne a kérdés, hogy ha volt egy olyan 4 pontot érő feladat, amiben mértani sorozatot kellett számolni, de én figyelmetlenségből számtanit számoltam -de azt igenis HELYESEN,arra jár egy minimális pontszám már csak magáért a gondolatmenetért?

Ha igen, akkor mennyi?

A másik kérdésem pedig az, hogy ha volt egy 8 pontos feladat, amiben helyes a végeredmény, és szöveges is álasz megvan, de a számolást nem vezettem le, mert csak fejben számoltam ki, akkor a 8 pontból mennyit kaphatok rá? Csak mert akár ezen is múlhat az a jobb jegy... :(

És volt még egy feladat, amiben egy trapézban lévő HÁROMSZÖG egyik szögét kellett kiszámolni, de én megintcsak figyelmetlenségből -meg sietségből- magának a trapéznak a szögét számoltam ki, de jól...

Erre nyilván nem jár max. pont, de azért 1-et megér, hogy azért kiszámoltam azt a szöget?

Tudom, hogy ennek a kérdésnek nem itt van a helye, hanem a tanárommal kéne erről beszélnem, de nem tudok várni, teljesen felemészt a gondolat, így nem is tudok a többi tárgyra koncentrálni, amiből még fel kéne készülnöm! Tényleg nagyon hajtottam azért a jó jegyért, csak néha hajlamos vagyok elkapkodni a dolgokat, amikor fel vagyok pörögve! :(

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. máj. 10. 08:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Nah, tessék, megint kapkodtam, javítom az értelmetlen mondatrészeket:

*...ez javarészt igaz is...*

*...és a szöveges válasz is megvan...*

2018. máj. 10. 09:01
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah, és volt egy olyan feladat, amibem térfogatot kellett számolni, amit én jól kiszámoltam, de utána nem jól váltottam át az eredményt, szóval a végeredmény rossz lett. Azért a térfogat kiszámítására jár egy pont a maximális 3-ból? :O
2018. máj. 10. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Egyszerűbb lenne, ha megnéznéd a javítási útmutatót, tegnap reggel óta fent van az OH oldalán.
2018. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha teljesen mást csináltál, mint a feladat (mértani helyett számtani sorozat, háromszög szöge helyetttrapéz szöge), akkor arra egészen biztosan nem jár pont,. ilyen alapon "csak mert helyesen írtam le, nincs hiba a számolásban" egy határértékszámításhoz is le lehetne írni mittudomén a pitagorasz tétel levezetését, mert hátha csurran-cseppen rá pont.

ha a feladatot csináltad, akkor amíg jó, arra nyilván jár részpont, ahol elrontottad (mértékegység átváltása) onnatól nem jár.

Ahol feladat volt, hogy fejtsd ki, és mégsem tetted, de helyes a végeredmény, ott biztos megvan, hogy arra a megoldókulcs alapjn mennyi pontot kellene adni... de én max 1/4-ét gondolom.


Azért megjegyezném, hogy egy teljesen más rendszerben, 18 évvel ezelőtt érettségiztem, de megnéztem mind a közép mind az emelt szintű feladatsort, és úgy, hogy az elmúlt 15 évben max az összeadást használtam a matematikai műveletek közül, simán megcsináltam 3-asra mind a kettőt függvénytáblázat és komolyabb számológép nélkül.

Ez egy könnyű matek érettségi volt.

Az érettség viszont figyelem és szövegértés függvénye is, nem csak a számolni tudásé.

De azért drukkolok ;)

2018. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félreértelmezett feladatért nem jár pont. Azért ez elég súlyos hiba! Ezt a spekulációt a megszerzett pontokkal kapcsolatban sosem értettem, hiszen érettségi végén úgyis megtudod a biztosat, addig meg semmi nem múlik rajta.
2018. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A másik kérdésem pedig az, hogy ha volt egy 8 pontos feladat, amiben helyes a végeredmény, és szöveges is álasz megvan, de a számolást nem vezettem le, mert csak fejben számoltam ki, akkor a 8 pontból mennyit kaphatok rá? Csak mert akár ezen is múlhat az a jobb jegy... :( "


Attól függ. Ha csak odahánytad a végeredményt bármiféle egyenletlevezés nélkül, akkor arra biztosan nem kaphatsz maximális pontot, de ha csak egy triviális részfeladatát számoltad fejben, akkor akár még el is fogadhatják, de a pontos módszer le van írva a javítási útmutatóban.

2018. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4-es és 6-os válaszoló:

Előszöris köszönöm a válaszokat! :)

Másodszor hozzátenném: annál a feladatnál, ahol csak a végeredményt írtam le, nem írták, hogy "válaszát indokolja!" meg ehhez hasonlók.

Meg volt adva, hogy 30 diák közül 30-an hansználnak telefont, 24-en laptopot és 16-an tabeletet internetezésre. Valamint azt tudtuk, hogy 14-en pontosan kétféle ezközt használnak előbb felsoroltak közül. A kérdés csak annyi volt, hogy hányan használják mindhárom eszközt. Namost nekem fogalmam sem volt, hogy ezt hogy kéne kiszámolni, meg már nagyon az idő vége fele jártunk, ezért rajzoltam egy Venn-diagramot a piszkozatra, és 100-féle lehetséges módon beírtam a számokat, mire kijőtt a végeredmény. A Venn-diagramot a végeredménnyel együtt átmásoltam a feladatlapra és írtam szöveges választ. A piszkozatot pedig áthúztam.

A feladat összesen 8 pontos, de egyenlettel kellett volna megoldani.

De mivel a végeredmény és a válasz ott van, járhat érte a pontszám fele?

2018. máj. 10. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!