Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptun - aláírás megtagadva?

Neptun - aláírás megtagadva?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy van egy tárgyam ami nem sikerült az előző vizsgaidőszakban. Az aláírásom megvolt, felvettem cv-sen, idáig oké. Felvettem az erre ráépülő tárgyat is, mert gyenge előfeltételes, viszont az aláírásom a ráépülő tárgyra a napokban meg lett tagadva. Ez azért lehet mert addig nem kapok aláírást amíg az előző tárgyam nincs meg, vagy pedig más oka van? És ha az aláírásom meg van tagadva, miért enged vizsgára jelentkezni ugyanebből? Mindkettőből szeretnék vizsgázni az elkövetkezendő hetekben, de ez most összezavart. Valaki?

2018. máj. 22. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel ráépül ezért nem vehted fel addig amíg nem teljesíted. Kívétel, ha egyéni tanrendbe veszed fel és engedélyezik, de ahhoz a félév első vagy második hetébe alá kell iratnod a tanárral stb és utána leadnod, majd elbírálják.
2018. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem teljesíted az előfeltételét* Így pontos. :) Szóval most csináld meg azt ami kell hozzá és majd jövő félévben felveszed. Amúgy sem veheted csak vizsgára fel a tárgyat amit nem vettél fel még órára sem. Csak vizsgára akkor vehetsz fel tárgyat, ha már vizsgán egyszer megbuktál. De megbukni nem tudtál belőle, mert még az előfeltétele sincs meg. Így már érthető?
2018. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vázold fel ezt az egészet a ráépülő tárgy tantárgyfelelősének.

Szerintem azért van, mert nincs meg az előző tárgyad. Az is lehet, hogy az előbbi tárgyból előbb kell menned most vizsgázni, mint a másikból, mert csak úgy fog számítani. Azért enged jelentkezni, mert nincs kikötve a programkódjában (vagy mi az), hogy ne engedjen. Ezzel kerülik el szerintem azt, hogy a tanárok hanyagsága miatt, amikor későn írják be az aláírást, ne vehess fel egy vizsgát, amire amúgy jogosult vagy.

2018. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!