Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1hónap alatt fel lehet készüln...

1hónap alatt fel lehet készülni a szóbeli érettségire? matek szóbeli mennyire nehéz? . 12pontom lett (világi buta vagyok matekbol én is tudom nem kell mondani. ) többi elv.4es korul lesz

Figyelt kérdés
Nagyon komolyan veszik a matek szóbelit? Nekem mondtak olyanokat hogy aki mar a szobeliig eljutott azt mar atrugdaljak kettessel. 60db tétel van belőle.

2018. máj. 22. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy sokkal többre vagy képest mint azt hinnéd ha normálisan elkezdesz tanulni.


Ha azt az 1 hónapot teljesen erre szánod, az az mondjuk reggel 8től este 10ig folyamatosan tanulsz 30 percenként 5 perc szünettel plusz 2x fél óra szünettel az ebédre és vacsorára gondolva (a reggelit mondjuk 8 előtt el tudod intézni), úgy hogy normálisan tanulsz és nem hallgatsz zenét, nem nézel fel egy pillanatra a facebookra stb... akkor akár egy emelt szintű szóbelire is feltudnál készülni :D


Csak az a baj, hogy azok akikben ez a kérdés felmerül még soha sem csináltak ilyet. Nekik általában a tanulás kimerül a napi 3 órában, ami nem is igazán tanulás, mert közben máson jár a fejük. ... Igen ... ezzel az 1 hónap kevés vagy éppen megcsinálható.


A fentebb leírt folyamatos tanulással nulláról egy emelt szintű informatika érettségire is feltudnál készülni 2 hét alatt :D Most komolyan ....


Szóval minden attól függ, hogy milyen komolyan tanulsz. 1 hónap alatt akár egy egész BME VIK Mérnökinformatika félévet is megtudsz tanulni nem hogy a matek érettségi szóbeliére felkészülni.


Amúgy igen... a te esetedben mindenkit átszoktak engedni. Csak minimálisan kell tudni az anyagot. Persze, jó lenne 100%os feleleteket hallani ezekben a szóbelikben, de ne viccelődjünk ... aki 4 év alatt nem készül fel az nem fog a szóbelire felkészülni.

2018. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az eletembe nem tanultam 2oranal tobbet semmire.

Figyeltem oran igy lettem mindenboll 4es. Kiveve a matek ugye amihez sotet vagyok mint az ejszaka.

Koszonom szepen a valaszodat! ☝🏼😊

Osszesen amugy 160db tetelt kell megtanulnom

2018. máj. 22. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké, oké :) azt kérdezted, hogy fel lehet-e készülni ennyi idő alatt :D én arra válaszoltam.
2018. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

160 darab tétel még főiskolán sem kérdeznek (1 vizsga alatt).

Amúgy simán fel lehet készülni. Ezt a szóbelit direkt azoknak találták ki akik kicsit sem tudnak gondolkodni (és nem készítették fel őket az érettségire). Ha a többi tárgyból viszonylag jó eredményeid vannak tanulás nélkül, akkor a szóbelire is csak egyszer-kétszer át kell olvasnod az anyagot és már meg is fogod jegyezni. Hasonló intelligenciát követel meg a szóbeli része mint pl. egy töri érettséginek, többet itt sem kell gondolkodni.

2018. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Ezekszerint 30-an szóbeliztek, mert mindig kétszer annyi a tétel mint a diák...hajrá!


Én is szóbelizni fogok, nekem 22 pontom lett ráadásul én 10 éve jártam utoljára gimibe, mindenből van érettségim, de a matekot mindig valami mumusnak hittem és nagyon rossz voltam belőle. És most ebben az esti iskolában ahol 1 év alatt 2 év anyagát próbálta belénk nyomni a tanár, nagyon sok mindent megértettem :)


Mi pont tegnap futottuk át a tételeket, és a tanárnő nálunk azt mondta, hogy hogyha a tétel kupac aljáról turkálunk ki tételt, akkor letöri az ujjainkat. Fölül lesznek a könnyű tételek, alul a nehezek. Hátha nálatok is így logikázik a tanár.


Továbbá nálunk szabad volt felvenni videóra, diktafonra az órát, úgyhogy amikor buszon vagyok mindig vissza szoktam hallgatni az óra anyagát és próbálom a fejembe nyomni a tanárnő szavait.


28 éves fejjel nekem nyilván nem akkora para ez az érettségi, mint neked de hidd el fel lehet készülni :)


10 év kihagyás, 1 év gyorstanulás (amit ti 2-3 hónapig tanultatok azt mi 5 órába tudtuk beszorítani), munka és mindenféle egyéb mellett is egy ennyit össze tudtam kaparni...nem vagyok rá büszke, ide is csak azért írtam, hogy lásd majdnem hasonló történettel indulunk :)


Szóval amikor csak tudsz gyakorolj, tanulj, és hidd el ha a tanár látja az igyekezetet akkor tűzes vaspiszkával is átrugdos.

Hidd el neki sem érdeke, hogy meghúzzzon egy olyan diákot akinek minden másból jók az eredményei. Hajrá, hajrá, hajrá! :)


Ui.: ne majd holnap, és majd később meg majd a következő film/rész/haveri találkozó után állj neki tanulni, hanem azonnal és mindig amikor csak lehetőséged van rá.

2018. máj. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen kedves utolso valaszolo! Sok sikert neked is! 😊

Tanulok egesz nap:) nem halogatok.

2018. máj. 24. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!