Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megfogok így bukni az érettségim?

Megfogok így bukni az érettségim?

Figyelt kérdés

Nos, nem sikerült a legjobban a német emelt érettségim (40% lesz kb) és már lehetetlen felhúzni 60%-ra. Tavaly előrehozottan megcsináltam a középszintet 72%-ra. Vagyis ez egy szintemelő volt. Ha nem megyek be a szóbelire akkor megbukok vagy mi? Mert elvileg meglesz az 5 tantárgyból az érettségim (magyar-közép, matek-közép, töri-közép, német-közép, közgáz-emelt).

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. máj. 24. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész az emelt szóbelire akkor az bukás abból a tantárgyból de ettől függetlenül lesz érettségi bizonyítványod.

Én a helyedben bárhogy is sikerült az írásbelid (hivatalos eredményed nincs a megérzéseid meg nem biztosak) bemennék szóbelizni, hogy szokd a stesszhelyzetet.

2018. máj. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mi okod van rá, hogy ne menj be?
2018. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy igazából Én a matekot és a közgázt fogom duplázni. A német csak a nyelvvizsga miatt kellett volna, de közben angolból is csináltam egy nyelvvizsgát, így lesz 78 többletpontom, ami elég lesz valószínüleg. És mivel nem lesz esélyem szerintem a 60%-ot elérni szóbelivel sem. De mondjuk a vizsgaszituáció megszokása tényleg egy jó ötlet.
2018. máj. 24. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég csak 45%-ra felhúznod a német emelt érettségidet és kapsz 50 pluszpontot! (Feltéve ha benne van a választható tantárgyakban, de ez a szakodtól es az iskolától függ) (Vagy kevesebbet, mert ugye a max többletpont 100 lehet, de akkoris ki tudod maxolni a többletpontokat).

Tudom, hogy írtad, hogy a nyelvvizsga volt a cél, de pár 'potyapont' bármikor jól jöhet.

2018. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen csak ugye ahhoz, hogy megkapjam a többletpontot érte azt kell duplázni, akkor meg kevés pontom lenne a 450-hez képest. Kb annyi kell majd, a BGE-re jelentkeztem pénzügy-számvitelre. A matekom 93% lett, vagyis ha az emelt közgáz is 93 lenne, meglenne a 450 pont :)
2018. máj. 24. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok. Értelek! :D ezesetben én nem mennék el. Koncentrálnék inkább a többi tárgyra. Sok sikert!:)
2018. máj. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Tudod, csak nem akartam, hogy baj legyen abból, hogy nem megyek el.. :D

2018. máj. 24. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!