Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel az egyetemi...

Hogy készüljek fel az egyetemi magyar államvizsgára kb.1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Összesen 55 tétel van (27 irodalmi és 28 nyelvészeti), a tételek átlagosan 25 oldalasak gépelt A/4-es lapokon.


Minden javaslat, technika, bevált módszer érdekel.



2018. máj. 26. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Eddig már tanultad nem? Tehát csak ismételni kell.
2018. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a pár tétel friss, amely az elmúlt féléves tárgyakhoz tartoznak. A többi a korábbi évek anyaga, amellyel hosszabb ideig nem foglalkoztunk.


Tehát egyszer megtanultam már mindegyiket bizonyos szinten, de pl. évszámokra, regényszereplőkre, stb. nem nagyon emlékszem így éves távlatból.


Kb olyan érzésem van, mintha minden regényt és verset el kellene olvasnom. Arra meg nincs idő, és még azon felül van az 55 tétel.

2018. máj. 26. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el olvasni őket, és ha úgy érzed, hogy valami nem igazán rémlik, azoknak nézz utána mélyebben.
2018. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet hidd el! Mi a tétel címeket 2 héttel az államvizsga előtt kaptuk meg. Egy hét alatt kidolgoztam, egy hét alatt megtanultam. És ebben a két hétben nyelvvizsgáztam és férjhez mentem. Igaz én minden vizsgara, zh-ra maximálisan készültem. 25 szóbeli és 25 gyakorlati tétel volt.
2018. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Ja, az kimaradt:

Kidolgoztam, majd olvasgattam. Utána egy üres lap és csak nagy vonalakban leírtam miről kell beszélnem. Így gyakoroltam. Ha nem ment valami újra olvastam. Ezt megcsináltam az összes tétellel.

2018. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#4-5

Köszönöm a konkrét, gyakorlatias, használható tanácsot!

Milyen államvizsgára készültél, és abban a két hétben mennyi időt foglalkoztál vele naponta?


Gratulálok!

2018. máj. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!