Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen sorrendben kell elvégez...

Milyen sorrendben kell elvégezni az egyetemet/főiskolát?

Figyelt kérdés
Tehát először mindenképp abszolválnom kell, majd utána szakdolgozatot írnom és a végén lesz az államvizsga ahol meg is kell védenem a szakdogát? Tehát amíg van nem teljesített tárgyam addig nem írhatok szakdogát?

2018. máj. 28. 15:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Viszont ha abszolválok megszűnik a tanulói jogviszonyom. Szóval ez a szakdoga-államvizsga páros ez már a jogviszony megszűnése utáni program?
2018. máj. 28. 16:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szakdolgozatot nagyon ajánlott kb. egy évvel a védés előtt elkezdeni. (Nálunk pl. utolsó évben volt diplomaterv kurzus, ahol prezentálni kellett rendszeresen az előrehaladásunkat.)

De én pl. TDK-t bővítettem szakdolgozattá, tehát mikor megvédtem, már több éve dolgoztam rajta:)

Szakdolgozat írása - abszolválás - szakdolgozat leadása - államvizsga, védés (ennek a sorrendjében már hallottam eltéréseket, nálunk 2 nappal az államvizsga után volt a védés, de sok helyen együtt tartják)

2018. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huh...nagyon köszi, rengeteg infót adtál! :) Akkor már jobb lesz most elkezdeni... Én úgy tervezem, hogy amikor elkezdem a gyakorlatot (jövőre), felveszem mellé a szakdolgozat írást is. Csak azt nem tudom, hogy ezt mind megelőzi-e az abszolválás. Még van hátra 9 tárgyam is ezek mellett. Úgyhogy mindenképp be kell szúrnom még egy plusz félévet :(
2018. máj. 28. 16:33
 4/5 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Ezek szerint egyetem függő.

Nálunk a Miskolci Egyetemen gépész karán először írunk szakdogát. Szakdoga leadás és tárgyteljesítések után abszolválhatunk, de szakdoga leadás után is lehet vizsgázni.

Miután leabszolváltunk jön a védés és az államvizsga. Ez ugyanazon a napon van.

2018. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2018. júl. 2. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!