Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell rendesen elvégezni...

Hogy kell rendesen elvégezni ezt a házimunkát? Au pair vagyok Németországban, megyek takarítani pénteken egy új családhoz, milyen sorrendben kell elvégezni ezeket?

Figyelt kérdés

Először porszívózni és felmosni és utána port törölni vagy fordítva? Először port törölni és utána porszívózni és felmosni. Port törölni általában száraz ronggyal szoktak vagy nedvessel? A parkettát felmosni épphogy nedves ronggyal? A portörléshez és a felmosáshoz használnak tisztítószereket?

Bocsi, 19 éves vagyok, sajnos nincs gyakorlatom még ebben nagyon. Otthon takarítok, de az egy dolog, hogy otthon hogy csináljuk. Ti hogy csináljátok?


2012. okt. 1. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fentről lefele. Port törölni attól függ, hogy hol. És úgy kell nedves vagy száraz ronggyal. A parkettát simán felmosóval is lehet, csak jól ki kell csavarni. Tísztitószer kell, a víz nem elég.
2012. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi először porszívózunk aztán mosunk fel.. Mind a felmosáshoz mind a törölgetéshez tisztítószereket használunk.. De az, hogy milyet felülettől függ. Leginkább domestost használunk, annak is az illatosított verzióit. Port törölni először kicsit nedves ronggyal azután szárazzal szoktunk.. Érdemes a kisebb dolgokat először levenni a polcokról, utána törölgetni, majd visszarakni.. A nagyobb dolgok elpakolását, mint cipő, a legvégére hagyjuk. Az ablakokat pedig mi a felmosás előtt szoktuk lemosni, tehát a porszívózás után, mert amíg szárad a padló nem mászkáljuk össze, de a nyitott ablak segíti a gyorsabb száradást.. Mi így szoktuk.. De ez csak egy vélemény..:)
2012. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De a porszívózás és a portörlés sorrendje mindegy? Mindegy, hogy először porszívózok és utána törlök port vagy fordítva?
2012. okt. 1. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb törölj port, utána porszívó, így ami portörléskor lehullik, azt is összeporszívózod. Én legalábbis így szoktam.
2012. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg először kell port törölni utána porszívózni.. Erre írták előttem, hogy fentről lefelé.. De a jobb cél elérése érdekében, érdemes a porszívózás utáni egy gyors áttörlést végezni, mert a porszívóval esetlegesen felverhetsz plusz port.. Szóval ha szabály szerű vagy akkor törlés, aztán szívás, ha meg még precízebb akarsz lenni, akkor törlés, szívás, törlés
2012. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első lépés.- por törölgetés. Ha bútorokat kell, és fából vannak akkor bútorápolóval tisztogathatod. Ha üveg asztal van, akkor az üvegasztalra jó az ablaktisztító. A tévét száraz puha ronggyal töröld le.

második lépés- ha mindent leporoltál, esetleg a pókhálókat leszedted, és minden tárgyat portalanítottál, akkor jöhet a porszívózás.

harmadik lépés.- Felmosás előtt ha nem tudsz a területen felporszívózni, akkor söprögetés, majd enyhén nedves felmosóronggyal (vagy moppal) felmosol. Ha azt akarod hogy a parketta szép fényes legyen akkor nyugodtan használj parketta tisztító folyadékot a felmosó vízbe. Vagy ha nem vízben oldódó van, akkor a enyhén vizes felmosás után száraz ronggyal szépen végig mehetsz a parketta tisztítóval.

2012. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia

Szeretnék Au-Pair lenni. Te hogy jutottál ki? Nekem sehogy sem sikerül, pedig felvettem már a kapcsolatot német és magyar céggel is , sőt közvetlenül a német családoknak is írtam már. Én már Németországban vagyok, de nem jutok előrébb.

2012. dec. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!