Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van aki most júniusban államvi...

Van aki most júniusban államvizsgázik?

Figyelt kérdés
Ha igen, ki miből megy és hogy áll vele? Hol tanultok leginkább?
2018. máj. 28. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Én. Fogorvosi szakon. Nálunk az államvizsgát megelőzi a szakmai tárgyakból tett szigorlat (ezt pont most fejeztem be), majd írásbelire van egy tesztkönyv, amiből fel lehet készülni - holnap kezdem el. Szóbelin nincs tétel, arra ott voltak a szigorlatok, pácienst kapunk, meg kell vizsgálni és kezelési tervet felállítani. A kezelési terv nem feltétlenül csak abból ál, hogy kezelem az akut fájdalmát - bármire rákérdezhetnek, pl egy volt elváltozásra, hegre, vagy a jövőben milyen lehetőségek vannak pl pótlásokra. A beteg anamnézise hogyan befolyásolja a kezelési tervet - és itt mindjárt általános orvoslásról beszélünk, betegségek, gyógyszerek... erre már így külön nincs mit készülni, nem is tudjuk, ki milyen beteget kap, meg aztán diploma után mégis csak ezt kell csinálni önállóan.
2018. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még hozzáteheted fogorvosként, hogy eddig is foglalkoztál már betegekkel nem is egyszer és valószínűleg egyedül is. Tehát nem lesz semmi újdonság. Igazából az orvosin aki eljut a végére annak már sikerült. Olyan még nem tapasztaltam, hogy ott "bukott" volna valaki. :)
2018. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!