Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van lehetőségem elsőévesként...

Van lehetőségem elsőévesként egyetemet váltani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy vidéki egyetemet szemeltem ki, mert nagyon tetszett, mind a 6 helyem oda lőttem el, nagyon magabiztosan oda akartam menni bármi áron, ám már nagyon megbántam ezt, mert félek, hogy nem fogom bírni.

Ha valóban így történik, megtehetem azt, hogy befejezem azt a tanulmányom és jelentkezem egy másik egyetemre ugyan azzal a képzéssel (az se baj, ha elölről kell kezdenem mindent) vagy esetleg egy másik képzéssel?

(GTK-ra jelentkeztem pénz és számvitelre, és pl szocpedre mennék át, vagy esetleg nem hagynám el a GTK-t de nem pész-re, hanem gazdaság és menedzsmentre mennék)

Olyan válaszokat szeretnék, amik minden lehetőséget kiaknáznak, nagyon köszi!



2018. máj. 28. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Azonos szakon belül kérvényezni kell az átvéltelt a kívánt egyetemen (tehát ha GTK-n belül maradsz nagyjából), viszont ha pl szocpedre akarsz menni, mindenképp újra kell felvételizni, mert oda fix, hogy nem vesznek át (erről már lekéstél idén, vagy pótfelvételi),

Viszont ha máshova akarod átkéretni magad, akkor azzal számolj, hogy tuti fizetősre raknak át.

2018. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
amíg nem iratkozol be addig nem kötelezhetnek semmire. + egysze még módosíthatsz majd sorrendet.
2018. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!