Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Egyetemen gépészmérnök...

Szegedi Egyetemen gépészmérnök szakon kell fizikát tanulni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 29. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem, ahogy a közgazdászoknak se matekot, és az orvosoknak sem biológiát...

Persze, hogy kell, nem is csak egy félévben. Elég komoly alapozó tárgy, és a későbbiekben is szükség lesz rá, elég sok tárgy kapcsolódik a fizikához.

2018. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
minden gépészmérnöknek van fizika.. fizika néven is. meg statika, meg szilárdságtan, meg dinamika meg rezgéstan, meg elektrotechnika, meg soroljam még?
2018. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kell lekezelően válaszolni, de köszönöm.
2018. máj. 29. 16:48
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
tudod szokták mondani, hogy hülye kérdésre hülye válasz.... gépészet a fizika törvényszerűségeire épül... nem, természetesen nem kell fizikát tanulni :D
2018. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én nem Szegeden tanulok, de a tematika többnyire mindenhol ugyanaz.

A tárgyainknak kb a fele fizika.

Az 1. félévben még csak fizika volt, meg mechanika 1 (statika). Most vagyok 2. féléves. Van 8 tárgyam:

- elektrotechnika

- általános géptan

- mechanika 2 ( szilárdságtan)

- gépelemek (a számítások egy az egyben szilárdságtan)

- hőtan

- analízis

- szakmai angol

- anyagismeret 2


Tehát a 8 tárgyból 4 teljes egészében, 1 pedig kb 50%-ban tömény fizika.

2018. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mármint úgy értettem, hogy az első félévben két tárgy kapcsolódott a fizikához.
2018. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ahogy nézem ez óbudais tanterv :D de láthatod, mindenhol ugyanolyan :D
2018. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, ha lekezelőnek tűnt a válaszom, de egyrészt maga a kérdés is butaság volt (vagy legalábbis remélem, nem gondoltad komolyan), másrészt bosszantó, hogy sokan képtelenek a Google használatára, úgy, hogy egyetemre készülnek. Megnéztem, 30 másodperc alatt megtaláltam az SZTE Gépészmérnöki képzés teljes tantervét. Azt gondolná az ember, hogy ha valaki egy ilyen típusú képzésre készül, ahol mind magán a képzésen, mind a későbbi munkája folyamán kardinális kérdés lesz a problémamegoldás és egyébként az átlagosnál komolyabb informatikai ismeretek elsajátítása, akkor (ha tényleg felmerül benned ilyen kérdés) inkább utánanézel, mint hogy hülyét csinálj magadból.
2018. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: Nem. Ez GAMF. :)


De az alaptárgyak gondolom ugyanazok, csak nem mindenhol ugyanazok a specializálódott vannak, meg esetleg nem ugyanabban a félévben van a mintatantervben.

2018. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
oh, tévedtem :D tippeltem csak, fejből csak a BME-st tudom :D
2018. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!