Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, nektek milyen volt...

Orvosisok, nektek milyen volt a gólyatábor?

Figyelt kérdés
Elsősorban a szegedi, a debreceni és a pécsi orvosik gólyatábora érdekelne, de SOTE-sokat is szívesen meghallgatok. Azt olvastam, hogy ezek azért annyira nem durvulnak el, mint máshol, és tényleg megéri elmenni. Mesélnétek?

2018. máj. 30. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

ETK-s voltam, de az orvosisokkal mentünk együtt.


Jó volt, nem volt balhé egyik karon sem, erőszakos itatás meg vetkőztetés sem.

A feladatok jók voltak, de arra figyeltek az instruktorok, hogy senki ne kerüljön kellemetlen helyzetbe a közös játék során.

Ha valaki nem akart inni többet, az kiállt és figyelte a többieket.


Voltak persze részegek (köztük én életemben először rúgtam be :D), meg alkalmi légyottok is születtek, de semmi durvább.

2018. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A debreceni szerintem nagyon jó buli. Nem igazán voltak durva esetek, nem erőltettek semmit, ha meg valaki nem figyelt oda és túlitta magát, akkor segítettek neki és vigyáztak rá. Egyszer hozzám is odajöttek, azt hitték, hogy rosszul vagyok mert egyedül ücsörögtem, már néztek volna pulzust, mindent, szóval jófejek :D Jó kis programokat szerveznek, a közösség is szuper, meg legalább megismered az egyetem környékét, könnyebb lesz tájékozódni az első hetekben (feltéve persze ha Debrecenbe jelentkezel). Életem egyik legszebb hete volt elsősként, mindenképp ajánlom.
2018. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szeged


Nem volt rossz, de igazából nem volt semmi extra, jobbra számítottam. Még egy éve sincs, de igazából már nem emlékszem belőle egy csomó dologra. :D

A feladatok egyáltalán nem voltak durvák (pedig régen állítólag nagyon is azok voltak), és persze az egész önkéntes alapon ment, a csoportos feladatokból is ki lehetett állni, ha nem tetszett.

A lényege az egésznek amúgy persze a piálás volt. Voltak egyéjszakás kalandok is, de annyira azért nem sok, vagy csak nem tudok mindről. :D

Ami nekem vicces volt, hogy kísérők nélkül nem hagyhattuk el a tábor területét, konkrétan még a kb. 300 méterre lévő boltba sem mehettünk el felsőbbévesek nélkül...

Programok közül meg volt olyan, hogy eljöttek a dékán és még pár intézményvezető, és mondtak beszédet; volt főzőcskézés; volt olyan, hogy kb. egész nap ilyen csapatépítő játékokat játszottunk (napközben olyanokat, amiknek nem volt szerves része az ivászat, este meg persze piálósakat); volt bortúra; mentünk strandolni.

Elméletileg lett volna minden reggel valami közös kis torna, de a főgólyák folyton jobban szét voltak csúszva, mint mi, úgyhogy gondolhatod, ennyiből mennyi lett megvalósítva. :D

Akik korábban lefeküdtek aludni, azokat volt, hogy hangosbemondóval felébresztették. Ez mondjuk vicces volt szerintem, jót röhögtem rajta. :D

Az iszogatás egyébként már a vonatúton megkezdődik, legalábbis ha Szegedről mész szervezetten a főgólyákkal, és ha amúgy esetleg nem vagy piálós, akkor egy keveset azért illene inni ilyenkor, mert úgysem hagyják, hogy megúszd.

Jaa, meg volt valami beetetés, amin aztán a leleplezéskor mindenki nagyon ki volt akadva. De ezt inkább nem írom le, mert (ha SZOTE-s leszel), akkor veletek is el fognak játszani valami hasonlót, és nem éri lelőni a poént. ;D

2018. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még 2009-ben voltam SZTE-ÁOK-s gólyatáborban. Nagyon jól éreztem magam. Persze, nagy részét a piálás teszi ki, de ha te épp nem vagy olyan, nem nyomják le a torkodon és nem néznek ki miatta, ha nem iszol. A csapatjátékok jók voltak, volt kirándulás borkóstolással a végén, tábortűz, táncikálás meg minden, ami kell.

Nálunk a vége mondjuk eléggé eldurvult, szerintem igen csak túlment a jó ízlés határain, de nem a gólyákat kényszerítették ilyenekre, hanem a főgólyák mutatták meg, hogy mennyire "bevállalósak".

Nálunk még ilyen kísérgetős téma nem volt...

2018. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ú, engem amúgy érdekelne, hogy mik voltak 2009-ben, ha leírnál pár feladatot, mert hallottam nagyon durva sztorikat, bár azok szerintem 1-2 évvel később lehettek. :D
2018. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. máj. 31. 18:45
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, a feladatok nem voltak durvák. Csapatokat kellett alkotni, zászlót készíteni, indulót írni, minél kevesebb pénzből minél több bort szerezni a környéken (van egy csomó pincészet, ahol kedvesek az emberek, palackszámra kaptuk - az egyébként minőségi, bolti áron 1500/palack - borokat:D, minél érdekesebb tárgyakat szerezni stb.

Az volt a durva, amiket a főgólyák csináltak "csak úgy" kb., de azokat egészen biztosan nem írom le.:D

2018. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
sztem ez az: [link]
2018. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindnek ment a zöld kéz! :) Továbbra is szívesen hallgatok történeteket. :)
2018. máj. 31. 21:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszi. :) zászlókészítés meg indulóírás nekünk is volt, gondolom ez minden évben alap. A borszerzős játék érdekes lehetett, sajna nálunk ilyen nem volt.


Későbbi válaszoló: köszi, de azt olvastam már amúgy, meg korábban hallottam is róla, eléggé meg is botránkoztatott. :D meg valami (haza?) stoppolásról is hallottam talán valahonnan, az érdekelt volna, hogy a 2009-ben gólyatáborozó válaszolónál hasonló hülyeségek voltak-e, de ezek szerint nem.

2018. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!