Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kerülhetek a párommal egy...

Kerülhetek a párommal egy szobába a Tarkaréti Kollégiumban?

Figyelt kérdés
Idén felvételizünk mindketten a Corvinusra. (reménység szerint fel is vesznek :D) Bár egyikünk sem hátrányos helyzetű, az albérletet nem tudná egyikőnk családja sem megengedni, vagy csak nagy szenvedések árán, ezért döntöttünk a kollégium mellett. A bejárás sajnos nem megoldható, mert 160 km-re lakunk Budapesttől. Ilyen feltételek mellett van esélyünk bekerülni a kollégiumba? És ha már bekerültünk, van arra mód, hogy egy szobába kerülhessünk? Mennyire veszik figyelembe az ilyen kéréseket? Azt hallottam, hogy van néhány 2 ágyas szoba a pároknak, de mennyire kelendőek ezek a szobák? Vagy ne is álmodozzunk ilyesmiről?:(

2018. máj. 31. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

3 éve kollégista vagyok (2 év Tarkarét, idén Kinizsi) szóval elég tapasztalt vagyok :D

Kollégiumi felvételinél a egyfőre jutó nettó jövedelem számít javarészt. Persze jár pont a távolságra de nem igazán fontos szempont. Itt találsz sok információt, főleg a letölthető dokumentumoknál jobb oldalon (kollégiumi felvételi pontok és REktori utatást fellettébb olvasd el)

[link]


Tarkaréten javarész 3 fős szobák vannak. 5 emeletes épület ugyebár minden szinten 1 szoba tuti h kétfős. De úgy tudom, hogy a 9.es számú szobák is kétfőssek, vagyis a 4. és 5. emeleten tuti :D


Amikor felvettek kollégiumba, akkor mindenki kap e-mailt és ott tudsz egy google form által szobatársat és konkrét szobát igényelni. Érdemes megprobálni :) De nem biztos hogy kaptok. De egymás mellettit szerintem biztos.


Mindenképp érdemes megprobálni és odaírni h évek óta együtt vagytok stb. Azt vedd figyelembe hogy ha ne talántán szétmentek akkor félévnél előbb lehetetlenség szétköltözni kolin belül.


Kinizsiben viszont könnyedén kapsz közös szobát mert többségében 2fősek vannak. Gólyaként félévkor átjöhettek, de akkor nem biztos h egyszobába kerültök. Szeptember (másodévesként) szinte biztos :)


Bármi kérdésed van kérdezz nyugodtan

2018. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :)
2018. jún. 3. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!