Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségit lehet a...

Emelt érettségit lehet a saját iskoládban tenni, vagy mindenképp másikban kell?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az utóbbi az elterjedt, de van erre valami szabályzás? Pl ha az iskolád vizsgaközpont abból a tárgyból amiből mész.

2018. jún. 2. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp máshova osztanak be.
2018. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lehet, hogy ismerosom a sajat iskolajaban teszi? Vegzos szoval nem is az, hogy par eve jart oda
2018. jún. 2. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a saját iskolámban emeltezek kémiából. Mind a szóbeli, mind az írásbeli ott zajlik. Nyilván engem tanító tanár hozzá sem nyúlhat a feladatsoromhoz, és nem lehet benne a vizsgabizottságban, de attól még van ilyen.
2018. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És mik lehetnek az okai, hogy a saját iskoládba küldenek? Ha nincs erre törvény, miért nem így csinálja mindenki?
2018. jún. 2. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Én az írásbelit a saját iskolámban írtam, viszont a szóbelire már másik suliba kellett mennem. Egyébként nem tudom, hogy mi alapján osztják be az embereket.
2018. jún. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Oktatási Hivatal kijelöl egy adott iskolát emelt érettségi helyszínének, azért, hogy egy helyre gyűjtsék az egy szinten érettségizőket, ne kelljen küldözgetni jobbra-balra a vizsgafeladatsort és a diákokat, és ne össze-vissza szóbelizzenek. Viszont az iskola csak a helyszínt adja, a javító és szóbeliztető tanárokat is az Oktatási Hivatal válogatja össze, és szigorúan meg van szabva, hogy saját tanárhoz nem kerülhet a feladatsor javítása, és saját tanár alatt sem lehet szóbelizni.

Az pedig, hogy emiatt valaki a saját iskolájában írja az emelt érettségit, egyértelmű, mivel bizonyára nem nagyon van olyan középiskola Magyarországon (lehetőleg minden nagyobb városban regionális szinten), ahol egy adott tárgyból senki nem tesz emelt érettségit (vagy ha van is, lehet, nem olyan jól felszerelt, pl. egy kémia/biológia/fizika szóbelinél kísérleteket is végre kell hajtani, egy konkrét labort meg nem rendezhetnek be egy iskolában). Mivel valahol meg kell csinálni az emeltet, így lesznek olyanok is, akik a saját iskolájukban írják, ha azt jelölték ki az érettségi helyszínének.


Másik intézményt meg középiskolán kívül nehezen találni, ahol akár pár száz gyereket le tudnának egyszerre vizsgáztatni; ha mondjuk általános iskolákban lenne, akkor úgy az egész oktatást fel kéne függeszteni, mert egyrészt nincs annyi üres terem, hogy tanítás mellett levezényeljenek egy érettségit, másrészt a kicsik úgyis hangosak lesznek a szünetben, zavarnák az érettségizőket.

2018. jún. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert ott van vizsgahelyszín. Vidéken jó, ha egy van egy városban, és nem fognak valakit elküldeni tök messzire azért, hogy más iskolában legyen, mert az szemétség volna.


Nem az az emelt érettségi lényege, hogy a falak idegeneke legyenek, hanem hogy a tanárok.

2018. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emelt angolt a saját sulimban írtam, az olaszt meg Pesten egy gazdasági suliban. Olaszból 3-an írtunk. :D Az is számít, hogy hányan jelentkeznek érettségire az adott tárgyból.
2018. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a saját sulimban fogok emelt szóbelizni.
2018. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6

Nem jelöl ki semmit az Oktatási Hivatal, habár folyton belekeverik itt mindenbe, amihez nincs közük. A megyei/fővárosi kormányhivatal jelöli ki.

2018. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!