Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Infó érettségin mennyire...

Infó érettségin mennyire szabad vitázni a tanárral?

Figyelt kérdés

Középszintű érettségin volt egy kisebb vita felelet közben azon, hogy mennyire megbízható forrás a Wikipédia.

Azon az állásponton voltam, hogy bár be lehet írni marhaságot, azért rengeteg látogató van az oldalon, és ellenőrzik egymást (és még pár érv)


Max pontos lett a szóbelim, de ez saját suliban történt. Emelt szinten jó dolog a saját, eltérő vélemény, vagy inkább ne ellenkezzek?


2018. jún. 4. 00:17
 1/10 anonim válasza:
100%
Annak örülnek, ha van saját véleményed. Ha látják, hogy tudod az anyagot es mellette erted is es alá is tudod támasztani a tudásod esz ervekkel egy vitában azt díjazni szoktak.
2018. jún. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Wikipédiát meg véletlenül se lehet csak úgy szerkeszteni, max otthon tudod magadnak, de azt csak te látod. Amúgy meg ha küldesz valamit, akkor azt ellenőrzik.
2018. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: A wikipédia szabadon szerkeszthető. Nincs kapacitás az ellenőrzésre. A felhasználók ellenőríznek.


A wikipidéia nem megbízható forrás. Feleslegesen vitatkoztál a tanárral. Például: Szakdolgozatba wikipédia forrás megjelölés egyenlő azzal, hogy 1-es lesz a szakdolgozatod. Miért? Mert nem megbízható forrás.

2018. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

“Mostantól a Wikipedia angol változatában sem lehet már szabadon garázdálkodni, a szócikkek változtatását követően még egy moderátori jóváhagyásra is szükség lesz, mielőtt a látogatók számára elérhetővé válnak a módosítások”


Ha mindenki szabadon szerkeszthetné olyan káosz, meg trollcikk lenne az összes, hogy csak na.

Az egyetemi tanárok pedig azert nem szeretik, mert wikipédián értelmesebben van leírva az egész.( mármint az alapinfok, mert elég keves tartalom van wikin)

2018. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Most szerkesztettem át és úgy maradt. :). Valahol rosszul volt leírva egy fizikai definició máris átfogalmaztam.;) Régebben is csináltam ilyeneket. Sok marhaság van fent. Aztán aki nem ért hozzá nyugodt szívvel kiírja onnan....
2018. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
De olyan is volt már, hogy egy ordenálé nagy hülyeség volt fent amit megváltoztattam arra amire kellett. Még a forrást is megjelöltem nekik. Aztán visszaírták a hülyeséget. :) Na erről ennyit.
2018. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert magadnak átírhatod arra is, hogy “hülye vagy”, de attól azt még más nem látja
2018. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ergo ha nincs igazam, de mégis tudok jól érvelni, akkor az jó?
2018. jún. 4. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem jó. Olyan dolgokban ne vitázz, amiben nincs igazad.


Olyan dolgokról vitazz ami még nincs bebizonyítva, vagy nem tudni pontosan. Nen is vita, inkabb mond el a véleményedet, nézőpontjaidat, esetleg cáfold meg valaki állítását, ÉSZÉVEKKEL. Hülyeségekkel ne

2018. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Pedig latja más. Más hálózaton is megtudom nézni és ugyanaz van. Na? Ezt mivel magyarázod.
2018. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!