Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíjas képzést...

Állami ösztöndíjas képzést végeztem. Az nem tiszta, hogy a végzett szakmával kell elhelyezkedni vagy tök mindegy és lehetek pénztáros, vagy konyhai kisegítő is?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy az egyetemi félévekkel megegyezően kell ledolgoznom éveket, és 20 évig nem mehetek külföldre.
2018. jún. 4. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem érted. A 20 év arra vonatkozik, hogy ez idő alatt kell a képzéssel megegyező időtartamú munkaviszonyt folytatnod. A diplomaszerzés másnapján már mehetsz, amerre akarsz, de ha 20 éven belül nem dolgozod le ezt az időt, akkor vissza kell fizetned a képzés díját (arányosan).


Egyébként a magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt kell folytatnod. Hogy ezt milyen munkakörben teszed, pont nem érdekli a kutyát se.

2018. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg az, hogy 20 éven belül dolgozzak le annyi évet, amennyi a képzés, de bármilyen munkakörben megtehetem ezt? Tanárnak tanultam. De nem szeretnék benne elhelyezkedni, egyenlőre pénztárosként tudok csak elhelyezkedni a környéken.
2018. jún. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!