Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tortenik ha megbukok emelt...

Mi tortenik ha megbukok emelt biologia szobelin?

Figyelt kérdés
Szoval az irasbelim nagyon nagyon rosszul sikerult 23%lett, egyaltalan nem tanultam azt ami benne volt, nem is tanitottak. Minimum 15 pontot kell elernem a szobelin ami jovohet hetfon lesz szerintem nagyon csunyan meg fogok bukni. Ennek biztosan potvizsga lesz a vege valoszinu ujra fogok erettsegizni . Az lenne a fo kerdesem hogy kozepen is ujra lehet erettsegizni vagy muszaj az emelt? Nagyon ketsegbe vagyok esve nem szamitottam hogy ennyire elszurom😔 amugy nem felveteli tantargy csak gondoltam osszeszedek tobb pontot es akkor biztosabb hogy felvesznek de ha 25% akkor is mert nem is ezt vennek figyelembe. Nem kerek az okoskodos kommentekbol hogy tanulni kellett volna, sem a degeneralt emberekbol akik meg eletukbe nem lattak emelt szintu biologia erettsegit.

2018. jún. 7. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kapod meg az érettségit és jövőre mehetsz újra. Persze ami sikerült azt nem kell újra csinálnod. Kivétel, ha ez a 6. tárgyad lenne. Akkor kapsz érettségi bizonyítványt
2018. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ugyan ugy emelt szinten kell megint erettsegiznem?
2018. jún. 7. 13:20
 3/14 anonim válasza:
66%

Ha egyszer megpróbáltad az emelt szintet, akkor nem válthatsz vissza közép szintre. Illetve egy teljes évet várnod kell, hogy megismételhesd a vizsgát.

Ha van amivel helyettesítsd (már van valamilyen más vizsgád korábbról) akkor nem veszítesz vele sokat, csak nem kapsz +50 pontot.

2018. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel is van érettségi, nem kell egy évet várni.
2018. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem még ne ásd el magad; tanulj. Lehet, hogy jófejek lesznek a tanárok, és tesznek fel segítő-kérdéseket. Ne add fel! Meg amúgy szerintem vissza lehet váltani középszintre; de mondjuk én nem tudom, nem vagyok ilyen paragrafusokban jártas, szóval erre ne feltétlenül hagyatkozz; de szerintem nem kötelező majd újra biológiából következőleg is az emeltnek nekifutnod. Szerintem logikátlan lenne, de ez csak számomra, nem tudom, hogy aki a szabályozásokat csinálta, hogyan vélekedett; úgyhogy valami konkrét paragrafusos részt kéne nézni, esetleg felhívni az Oktatási hivatalt;de egyébként meg miért ne lenne meg? Hát legyen meg, tanulsz, azt kész. Nem kell izgulni, feszengni se rajta, csak felkészülsz. Legalább minden tételből tudjál valamit; bár nem tudom, megadtak-e konkrét tételeket; de valamennyit mindegyikből tudjál. Aztán talán még lehet, hogyha ki kell segíteni, akkor a bizottságban majd akik lesznek, tesznek föl 1-2 segítő kérdést. Szerintem meglesz az neked; kivéve, ha itt parázol, és feladod. Te vállaltad ezt el, te tetted saját magad elé ezt az életfeladatot még születésed előtt, kétséged ne legyen afelől, hogy raktál hozzá kellő tudást, képességet is, hogy megoldd.
2018. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
*szóval én bíztatnálak, lelkesítenélek.
2018. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
*előbb írtam két privit, az előzőt is oda akartam, csak nem akartam megvárni, amíg letelik az újabb fél perces korlát, de az első komimat ide akartam.
2018. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem felveteli tantargy csak gondoltam osszeszedek tobb pontot es akkor biztosabb hogy felvesznek" - ha nem felvételi tárgy, akkor úgysem kaptad volna meg érte a többletpontokat (az ilyesmivel nem árt azért tisztában lenni)

Amúgy igen, a következő érettségi időszakban jelentkezhetsz középszintre. De ha enélkül is kapsz érettségit, akkor felesleges. Ha ez a választható tárgyad, akkor is dönthetsz úgy, hogy választasz más választhatót, nem muszáj pont ezt kijavítanod.

De én elmennék a helyedben, ha nem buksz meg belőle, akkor teljesen mindegy, hány százalék lesz. Kedvesek és segítőkészek szoktak lenni:)

2018. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy sikerult vegul?
2018. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megbuktam:))

Megyek okjre

2018. jún. 30. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!