Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig veheti el/tarthatja...

Meddig veheti el/tarthatja magánál a tanár a gyerek tulajdonát?

Figyelt kérdés

Adott egy vape (e-cigaretta).

Gyakorlati órám volt, nem megyek hosszan bele (röviden annyi hogy eresztett kicsit én pedig megtörölgettem, nem szívtam bele, cella(akkumulátora) nem volt benne, azt mindig külön a táskámban tartom és csak délután rakom bele, hogy ha elveszik ne tudják azt mondani hogy szívtam is)

Nem keresek kiskaput, tudom hogy az iskolába amúgy se szabad bevinni főleg nem elővenni, átolvastam a házirendet, tudom milyen büntetést adhatnak (szaktanári, osztályfőnöki, igazgatói intő vagy tantestületi rovó) viszont a házirend arról egy szót sem ír hogy a tanár elveheti-e és ha elveszi akkor köteles-e visszadni, ha igen mikor. Törvény szerint ha jól tudom maximum az óra végéig tarthatja magánál utána már szabálysétésnek minősül ha nem adja vissza de javítsatok ki ha tévedek.

Lassan itt az év vége, ilyenkor kötelesek visszaadni?

Még egyszer mondom, tudom hogy az én hibám, kapjam meg a büntetésem amilyen intőt gondolnak, esetleg tantestületi rovót bár ezt így év vége előtt 2 héttel kétlem (nem hiszem, hogy hiányzik nekik nyáron miattam a papirmunát csinálni) de akkor azt ami nem az övék ne tulajdonítsák el...



2018. jún. 7. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az iskolában tilos bevinni, akkor az iskolából való távozásodig. Mármint aznap.
2018. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Biztos az volt a feltétel hogy a szüleidnek visszaadják :)

Szólj a szülődnek és kész, nem kell itt jogszabályokba bonyolódni, de ha bele szeretnél menni akkor elmúltál már 18? Nem? Akkor hogy került hozzád ilyen tárgy amit kiskorú nem is birtokolhat, a szüleid miért nem vették el stb.

Ha meg már elmúltál nem hiszem hogy elvennék.


Mindenesetre szülőd menjen be érte akkor tuti visszaadják:)

2018. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A feltétel az volt, hogy a tanár aki elvette az osztályfőnökömnek adja oda, még aznap megkérdeztem osztályfőnökömet, de a tanár beszélt vele de nem adta oda.

Az e-cigarettára vonatkozó szabályok nem pontosak, kiskorú vásárolhat, e-cigarettát mivel nem dohányárú, és nem zárjegyes termék, de a kiskorúak kivannak tiltva a dohányboltokból, viszont ha jól emlékszem Mo.-n e-cigarettát csak dohányboltban lehet árusítani, ebből kifolyólag vásárolni is csak ott lehet. Namost, nekem az e-cigarettám az USA-ból lett vásárolva/rendelve, nem az én nevemre, /számlával tudom bizonyítani/ nagykorú nevére lett rendelve. A e-cigaretta birtoklását nem szabályozza a kormány csak a használatát tiltja. Szóval semmilyen szabálysértést nem követtem el, kivéve az iskola házirendje ellen, de akkor a házirendben szereplő büntetést kéne kapnom nem pedig az értéktárgy eltulajdonítását.


De ez mindegy is, valószínűleg az lesz, hogy édesanyám bemegy és elkéri ő.

Mai világban nem szeretik ha kiskorú tisztában van a jogaival :/

2018. jún. 7. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Étréktárgy... egy e-cigi... most felröhögtem.
2018. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerült megnevettetni. :)
2018. jún. 10. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!